Tallinna börsil algamas uus pulliturg?

Fredy-Edwin Esse 08. juuli 2011, 00:00

Pärast pikka langusperioodi on Tallinna börsil viimasel kahel päeval toimunud küllaltki agar ostmine. Kas see võib tähendada uue tõusutsükli algust või peame sellega veel mõnda aega ootama?

Loomulik korrektsioon. Tallinna aktsiaturg on pidevas languses olnud alates veebruari teisest poolest. Teisipäevase seisuga oli Nasdaq OMXT indeks tulnud veebruarikuiselt 786 punkti pealt enam kui 130 punkti ehk 15% võrra allapoole, liikudes nädala alguses 650 punkti taseme ümber.

Iseenesest võib pidada seda normaalseks korrektsiooniks, sest enne seda oli Tallinna börs tõusnud 2009. aasta märtsi põhjast 192%. Igaüks mõistab, et selline tõus ei saa olla jätkusuutlik ning teatud müügiperiood peab ühel hetkel tekkima.

Kuid kas müügilaine on nüüd Tallinna börsi ära uputanud ja nüüd võime taas ülesmäge rühkida?

Positiivsed uudised aitavad. Esialgsed märgid viitavad tõesti taas tõusule, kuigi trendiks seda veel lugeda ei saa. 30. juunist alates tõusis Nasdaq OMXT indeks eile õhtuks 7,23%. Ühe kauplemisnädala kohta igati hea tulemus. Vilniuse börs on sama ajaga tõusnud üle poole vähem ehk 3,15% ning Riia börs on tõusnud vaid 0,16%.

Positiivsete uudistena tasub kindlasti välja tuua Äripäeva veergudel kajastust leidnud Tallinna börsi insaiderite ostutehingute aktiviseerumine. Lisaks kuulsime see nädal veel Tallinki headest tulemustest, ja kuna tegu on kõige populaarsema aktsiaga, siis võib eeldada, et inimesed soetasid veelgi Tallinki aktsiaid juurde. Institutsionaalsetele investoritele võis mõjuda Eesti krediidireitingu tõstmine, mis küll otsest mõju ei oma, kuid lisab kindlust ja tõstab riigi usaldusväärsust ajal, mis moes on pigem reitingute langetamine.

Kas hiljutine tõus tähendab pikema tõusutrendi algust, on vara öelda, kuid algus on vähemalt tehtud. Üldine konsensus on arvamusel, et tõus tuleb sügise alguses, kuid Tallinn on varemgi ajast ees olnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:56
Otsi:

Ava täpsem otsing