Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pimco eeldab, et Kreeka läheb pankrotti

Katri Soe-Surén 13. juuli 2011, 15:27

Varahaldusfirma Pimco juht Mohamed El-Erian eeldab, et Kreeka võlgade restruktureerimine toimub juba lähima poole aasta jooksul.

Ka Portugali ja Iirimaa osas näeb Pimco juht Mohamed El-Erian riski, et võlad restruktureeritakse. See on tema sõnul aga siiski välditav. Hispaania on El-Eriani hinnangul suhteliselt tugev, kuid võib nagu Itaaliagi sattuda ohtu, kui Euroopa Liidu seis peaks psühholoogiliselt eskaleeruma.

Suurimat riski näeb El-Erian aga Kreeka pankadele, millede hoiused on juba praeguseks 10 protsendi võrra vähenenud. „See võib väga kiiresti eskaleeruda,“ ütles El-Erian Saksa majanduselehele Handelsblatt. Sellised arengud viivad teiste maade kogemuste põhjal kiiresti massiivse majandus- ja finantskriisini. Otsustavaks saab Kreeka puhul nüüd säästuplaani rakendamine, pluss meetmed võlakoorma kergendamiseks ja majanduskasvu edendamiseks.

El-Eriani sõnul peitub eriline risk ka Kreeka riigivõlakirjade ülesostmises Euroopa Keskpanga poolt. EKP peaks tema arvates alates ühest kriitilisest punktist hakkama suurendama omakapitali. See peaks toimuma lähema kolme aasta jooksul.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. July 2011, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing