Advokaat: õigusteenuste hinnad pigem tõusevad

Katre Pilvinski 23. juuli 2011, 10:56

Ma arvan, et küll õigusabi tasud hakkavad pikapeale tõusma, nii nagu siin kõik hinnad tõusevad, kui majandus jälle hoogsamalt käima läheb, sõnas Raidla Lejins & Norcous Advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat  Toomas Vaher.

"Pigem oleks õigem rääkida mitte niivõrd hinnatõusust, kuivõrd väga suurte allahindluste puudumisest," kommenteeris Vaher praegust olukorda.

"Büroode tavapärased tunnihinnad ei ole kriisiaegadel väga suurel määral kukkunud, pigem on olnud küsimus selles, et on tehtud palju ühekordseid või konkreetsetele klientidele ning konkreetsete tööde kaupa suuri allahindlusi," lisas ta.

Vaheri sõnul jääb tõenäoliselt suurte allahindlustega töid praegu vähemaks. "Loogiliselt võiks üldine hinnatase järgneval aastal veidi tõusta."

Sama meelt on ka Lawin Lepik & Luhaäär Advokaadibüroo juhatuse liige Toomas Luhaäär. "Advokaadibüroo toimib selles mõttes nagu tavapärane äriühing, et hinnad kujundab turg."

"Ma ei arva, et lähiajal järgneks järsk hindade tõus. Pigem on tegemist protsessiga, mis käib kaasas üldise majandustõusuga," märkis Luhaäär.

 


 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2011, 11:01
Otsi:

Ava täpsem otsing