KIK rahastab looduskaitse projekte 2,3 mln euroga

Katre Pilvinski 26. juuli 2011, 14:41

Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist rahastatav Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) looduse mitmekesisuse säilitamise teises taotlusvoorus otsustati rahastada 20 projekti

20 projekti rahastatakse kokku 2 307 669 miljoni euroga, teatas KIK. Taotlusvoorus laekus KIK-ile 65 projekti kogumahus 8,1 miljonit eurot. Taotlusvooru esialgne eelarve oli 1,9 miljonit eurot, millele lisati teistest taotlusvoorudest vabanenud rahasummad ohustatud liikide ja elupaikade taastamiseks.

Üle poolte raha saanud projektidest, ehk 1,38 miljonit eurot on suunatud ohustatud liikide ja elupaikade taastamisele. Ülejäänud parkide taastamisele ja loodusobjektide rekonstrueerimisele.

Suuremalt jaolt on nende projektide näol tegemist rannaniitude korrastamisega, millest mõned hõlmavad ka niitude hooldamiseks loomade soetamist. Hulganisti taotlusi esitati ka vanade mõisaparkide taastamiseks ja korrastustöödeks, peamised taotlejad olid omavalitsused.

2000. aasta mais tegevust alustanud SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ülesandeks on keskkonnakasutusest laekuva raha suunamine keskkonnaprojektidearendamisse, täites Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Ühtekuuluvusfondi keskkonnaprojektide rakendusüksuse ülesandeid.

 

  

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. July 2011, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing