Kapten Ameerika tõttab appi

Signe Sillasoo 29. juuli 2011, 00:00

Lavastaja Joe Johnston, kes on ka selliste linateoste nagu "The Rocketeer" ja "Jurassic Park 3" autor, on saanud valmis seiklus- ja ulmefilmi juba 1941. aastal koomiksina avalikkuse ette jõudnud Kapten Ameerikast.

Film jutustab loo kehvade füüsiliste eeldustega vaprast sõdurist nimega Steve Rogers, kes kukub armee kehalistel katsetel mitu korda läbi. Kutsumus on aga suur, mistõttu annab mees end vabatahtlikuna üles, et osaleda eksperimentaalprogrammis uute supersõdurite loomiseks Teise maailmasõja päevil. Nii sünnibki üliinimlike võimetega võitleja, keda maailm tunneb nime all Kapten Ameerika.

Superkangelast kehastab filmis Chris Evans, kes valiti välja paljude seast. "Meil oli 12-15 potentsiaalset Kapten Ameerikat. Enamiku puhul pidas paika ütlus: "Kui ainult need kaks näitlejat saaks ühendada"," märkis režissöör Joe Johnston MoviesOnline'ile antud intervjuus.

"Mõne näitleja puhul sobis suurepäraselt tema nägu, teise puhul aga näitlemisoskus. Chris suutis mõjuda veenvalt kõiges," avaldas režissöör peaosatäitja valiku tagamaid.

Filmi tegemisel ja Marvel Comicsi tuntud tegelasele filmikuju andmisel oli Johnstoni sõnul eeskujuks film "Raiders of the Lost Arc", mis on Indiana Jonesi üks paljudest osadest.

""Raiders" on film, mis mõjub endiselt ajakohaselt ja uudselt, olgugi et see on tehtud kolmkümmend aastat tagasi. Ma tahtsin, et "Kapten Ameerika" jätaks sama mulje, et see oleks film, mis räägib 1940ndatest, aga tänapäevasel viisil," selgitas režissöör.

Filmi peategelane erineb filmitegijate sõnul varem kinoekraanile jõudnud supervõimetega maailmapäästjatest märgatavalt. "Kõige rohkem võlub peategelase juures see, et ta on täiesti tavaline inimene, isegi pärast erinevaid protseduure, kui ta saab suurepärase keha ja võimed," rääkis produtsent Kevin Feige.

"Kapten Ameerika: esimene tasuja" on viimane peatükk enne 2012. aasta maikuus kinodesse jõudvat superkangelaste filmi "Tasujad" ("The Avengers"), kus peale Kapten Ameerika teevad kaasa Raudmees, Thor, Hulk ja paljud teised tuntud ja tundmatud kangelased.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:15
Otsi:

Ava täpsem otsing