Kantsler nagu investeerimisfond

01. august 2011, 07:00

Välisluure endine juht ja siseministeeriumi praegune kantsler Tarmo Türkson on endale loonud tervelt 62 investeeringust koosneva väärtpaberiportfelli, mis teeb silmad ette isegi paljudele investeerimisfondidele.

Äripäeva hinnangul on kantsleri muljetavaldava aktsia- ja osakupaki turuväärtus 297 693 eurot ehk 4,66 miljonit krooni.

„Portfelli praegune väärtus on kujunenud selliseks kümneaastase töö tulemusena. Sellesse aega on jäänud Eesti majanduse lipulaevade ülesostmised väliskapitali poolt,“ ütleb Türkson oma pikaaegse töö vilja kohta tagasihoidlikult. Kui suur oli tema investeeringute algkapital ning kust see pärines, jätab ametnik siiski enda teada.

"Türksoni portfellis on riskid väga hajutatud. Võib-olla on sellega isegi liiale mindud. Kui ma esmakordselt nägin seda väärtpaberite nimekirja, tekkis mulje, et tegu on mõne fondi investeeringute loeteluga. Nii laia portfelli investeeringute pidevaks jälgimiseks kuluks tavainimesel terve tööpäev ehk suurt millekski muuks selle kõrvalt aega ei jagukski," hindab kantsleri börsiharrastust Äripäeva analüütik Romet Kreek.

Loe tänasest Äripäevast pikemalt kantsler Türksoni investeeringute kohta. Selleks telli Äripäev SIIT või osta päevapilet SIIT.


 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2011, 12:52
Otsi:

Ava täpsem otsing