Rogers: USA on pankrotis

Rainer Saad 09. august 2011, 19:00

Ameerika ei vääri AA+  krediidireitingut, veel vähem AAA reitingut, ütles CNBC-le suurinvestor Jim Rogers.

Rogers sõnas, et Ameerika ei suuda iial oma võlga ära maksta ning reitinguagentuur Standard & Poor’si kärbe tuli liiga hilja. See oleks pidanud Rogersi hinnangul juhtuma juba ammu.

„Mulle tundub, et see on füüsiliselt ja inimlikult võimatu, et USA suudab kunagi oma võla ära maksta. Nad võivad raha juurde trükkida ning jätkata seda paroodiat, kuid USA on pankrotis,” ütles Rogers.

Rogers, kes on kritiseerinud Ameerika Ühendriikide majanduspoliitikat juba mõnda aega, ütles, et see jääb lühikeseks USA 30-aastase riigivõlakirjade, arenevate turgude ning USA tehnoloogiasektori suhtes. Rogers ise panustab enda sõnul turvalistesse paikadesse nagu Šveitsi frank, Jaapani jeen ja USA dollar.  

Rogers, kes on teada-tuntud toorainetele panustaja, eriti väärismetallile, ning kes investeerib julgelt ka põllumajandusse, tunnistas, et mõned tema praegused investeeringud on kannatanud turgudel valitseva pessimismi pärast.

„Alati peaks ostma siis, kui turul on paanika,” ütles Rogers. „Mina oman kulda, kuid ma olen pisut mures kulla pärast, kuna selle hind on kerkinud liiga kiiresti. Ma ei müü seda, vaid igasuguse korrektsiooni puhul ostan juurde.”

Standard & Poor’si esindaja David Beersi sõnul jõuab USA võlg 2021. aastaks 20 triljoni dollarini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2011, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing