Swed: Euroopa alakaalus

Birjo Must 11. august 2011, 07:08

Me oleme Euroopa aktsiaturgudel teiste regioonidega võrreldes alakaalus, rääkis Swedbank Investeerimisfondid AS juhatuse esimees Agnes Makk.

„Oleme olnud aktsiaturgudel suhteliselt ettevaatlikud juba mõned kuud, pensionifondide portfellides väljendus see eeskätt neutraalsest madalama aktsiaosakaaluna,“ rääkis Makk selgitades, et konservatiivse vaate põhjuseks oli eeskätt hinnang, et globaalne majanduskasv on aeglustumas ning likviidsus nõrgeneb nii Euroopas, kui ka Ameerika Ühendriikides.

Viimastel nädalatel on pank Maki kinnitusel korrigeeritud riske ka pensionifondide võlakirjaportfellides, vähendades krediidikomponendiga instrumentide osakaalu. „Euroopa aktsiaturgudel oleme võrreldes teiste regioonidega alakaalus ning olemasolevas Euroopa portfellis oleme suurendanud tugevate bilanssidega atraktiivsel hinnatasemel kauplevate ettevõtete osakaalu,“ lausus Makk ning põhjendas, et sellistel ettevõtetel on eeldusi aeglustuvale majanduskasvule ja kahanevale laenu kättesaadavusele vaatamata teistest paremini hakkama saada.

Maki sõnul peab Swedbank pensionivarade juhtimisel endiselt oluliseks stabiilsust. Praegu oleme jätkuvalt konservatiivselt positsioneeritud, ent samas on aktsiaturgudel viimastel nädalatel toimunud juba väga järsk langus ning meie hinnangul on majanduskasvu aeglustumine vähemalt osaliselt ka ajutise iseloomuga, möönis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2011, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing