Angry Birdsi loonud firma väärtus üle miljardi dollari

Fredy-Edwin Esse, California 12. august 2011, 11:22

Asjaga seotud inimeste sõnul on populaarse mobiilimängu looja Rovio Entertainment kapitali kaasamise läbirääkimistes, kus hinnatakse firma väärtuseks 1,2 miljardit dollarit.

Espoos baseeruv firma kaalub hetkel strateegilist investeeringut, mis tähendaks koostööd ühe meelelahutusfirmaga, ütlesid Bloombergile kaks asjaga seotud, kuid anonüümsust palunud isikut. Esialgu selle firma nime ei avalikustata, kuid inimeste sõnul on Rovio suurte institutsionaalsete investorite sarnased pakkumised tagasi lükanud.

Tõenäoliselt kasutab Rovio uut kapitali laienemiseks. Firma plaanib teha Angry Birdsi filmi ja avada kontorid ka väljaspool Soomet, lootes teenida ka kaugemal enda brändi populaarsuse pealt, müües mänguloomi ja riideid kuni 200 jaemüügipoes.

Kõige tõenäolisemateks kosilasteks Roviole peetakse arvutimängude arendajat Electronic Arts ja Zynga ning meediagigante News Corp. ja Walt Disney, ütles Bloombergile Wedbush Securities uuringute direktor Michael Pachter, kelle sõnul aitaksid need firmad jõuda Roviol uue publikuni.

"Ma täitsa näen, kuidas Disney võtaks Angry Birdsi ning muudaks nad lõbustuspargi atraktsiooniks ning teeks neist ka filmi," ütles Pachter. "Zynga võiks "linnud" lisada FarmVille'i.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2011, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing