Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pangad jännis sularahavõrgustikuga

15. august 2011, 07:08

Kuigi mullu mais lubasid pangad, et sama aasta oktoobriks on selge, kas luuakse Balti ühine sularahaautomaatide võrk, pole veel selgust saadud.

Kuigi mullu mais lubasid pangad, et sama aasta oktoobriks on selgitatud, kas luuakse Balti ühine sularahaautomaatide võrk, pole tänaseks selles selgust saadud.

 „Pankadevaheline analüüsiprojekt on töömahukas ettevõtmine, mille käigus kogutakse järelepärimiste kaudu infot, mis omakorda vajab töötlemist ning analüüsi,“ selgitas Swedbanki deebetkaartide osakonna juhataja Tõnu Ots. Ta ütles, et pank osaleb analüüsiprojektis, mille eesmärgiks on analüüsida Balti riike katva ühise ATM'ide võrgu loomise otstarbekust.

Millisel kujul uus võrk täpselt tööle hakkab, on Otsa arvates hetkel veel keerukas öelda. „Projekti eelduseks on klientidele olemasolevate tingimuste ja teenuste säilitamine,“ märkis Ots, viidates, et sularaha väljavõtmine tulevikus tasuliseks ei muutu. SEB e-tehnoloogia divisjoni direktori asetäitja Meelis Nurk ütles, et hiljemalt 2012. aasta alguses peab selguma, kas projektil on perspektiivi.

Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe SIIT või ostes päevapileti SIIT.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. August 2011, 10:40
Otsi:

Ava täpsem otsing