Swed ei toeta Väätsa Agro saneerimiskava

Kaisa Gabral 15. august 2011, 17:06

Swedbank ei toeta AS Väätsa Agro saneerimiskava. Pangale esitati ilma eelnevalt kooskõlastamata dokument, mis eirab saneerimisseadust ja riigikohtu juhiseid ning rikub järjekordselt võlausaldajate õigusi, kommenteeris pank.

Järgneb Swedbanki Balti panganduse kõrgendatud äririski juhtimise divisjoni Eesti üksuse juhi Mary Virvese kommentaar: 

Saneerimismenetluse algatamise üheks eelduseks on adekvaatsed finantsnäitajad, kuid Väätsa Agro ei ole esitanud 2010. aasta majandusaasta aruannet ei kohtule, äriregistrile ega ka võlausaldajatele. Pangale jääb arusaamatuks, kuidas Väätsa Agro omanikud, kelleks on alates eelmise aasta algusest meile tundmatu firma ACC Conquistador Holding Ltd, kavatsevad saneerida ettevõtet, mis on kaks aastat olnud negatiivse omakapitaliga.

Swedbank toetab Väätsa Agro tegevuse jätkumist. Pank ei ole põhimõtteliselt saneerimismenetluste vastu, kui ettevõtte majandustulemused seda võimaldavad ja võlausaldajate õigusi ei rikuta. Kahetsusväärselt on teadlikult tekitatud olukord, kus pangal ei ole tänases situatsioonis võimalik saneerimiskava toetada. 

Tausta: Väätsa Agro esimese saneerimiskava tühistamise käigus juhtis riigikohus tähelepanu sellele, et saneerimisnõustaja Veikko Toomere ei tulnud oma ülesandega rahuldavalt toime. Vaatamata sellele on ta uue kava koostajaks.

 

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2011, 17:06
Otsi:

Ava täpsem otsing