Maailmapanga juht: majandus suundub uude ohutsooni

Maarja-Liis Mitri 15. august 2011, 19:42

Globaalne majandus ja turud on suundumas uude ohutsooni, mis nõuab poliitikutelt otsustavat tegutsemist, et kindlust taastada, ütles Maailmapanga president Robert Zoellick.

Jätkuv võlakriis Euroopas ja USA krediidireitingu alandamine toidab hirmu, et tingimustes, kus riigid näivad majandusšokkide ees võimetud, on taas oodata tugevat langust maailmamajanduses, kirjutab The Wall Street Journal.

Zoellick julgustas Euroopa Keskpanka ostma hädas olevate Euroopa riikide võlakirju, lisades samas, et see võib küll lahendada lühiajalised likviidsusprobleemid, kuid majanduse taastumise nimel vajavad riikide majandused struktuurimuudatusi, mis peaksid suurendama nii tootlikkust, looma uusi töökohti kui ka parandama riikidevahelist kaubavahetust.

"Me oleneme sisenemas uude ohutsooni. On oluline, et kindluse taastamiseks astutakse nii lühi- kui ka pikaajalise mõjuga samme," vahendab The Wall Street Maailmapanga juhi sõnu. 

Ühtlasi lisas Zoellick, et ka arengumaade ees seisavad suured katsumused, tuues näiteks Hiina inflatsiooni. Juulikuus tõusid hinnad Hiinas 6,5%, mis on kolme aasta rekord. Inflatsiooniga võitlemiseks on Hiina võimud lasknud ka jüaanil tugevneda, sõnas Zoellick, kutsudes riiki ühtlasi üles oma valuutat veelgi tugevdama.

Robert Zoellick, kes on Maailmapanga eesotsas alates 2007. aastast, ütles, et üle 10% ulatuv inflatsioon oleks Hiinale juba väga suureks probleemiks, hoiatades, et languse korral maailmamajanduses on Pekingil kiireneva inflatsiooni ja halbade laenude tõttu varasemast vähem vahendeid kriisiga võitlemiseks. 

Ka uudisteportaal Reuters kirjutab täna, et Ühendriigid pole rahul jüaani liiga aeglase tugevnemisega ja asepresident Joe Biden kavatseb sellest oma visiidil Hiinasse juttu teha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2011, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing