Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ASI firma teel pankrotti

Kaisa Gabral 17. august 2011, 08:33

Skype'i-loojate Ambient Sound Investmentsi investeering Nordic Sonarisse edu ei toonud, sonariarendaja taotleb kohtus pankrotti.

Pankrotist pääsemiseks vajaks ettevõte ühe-kahe miljoni euro suurust rahasüsti. 
„Meil sai tehnoloogia välja töötatud, aga tootmiseni me ei jõudnud. Liiga kalliks läks see protsess. Juba tootearendus nõudis päris suuri summasid,“ kirjeldas olukorda Nordic Sonari juhatuse liige Arno Rannaste. Ta lisas, et ka edasine töö oleks investeerimist eeldanud ning kuna raha ei olnud praegu võimalik hankida, otsustati ettevõtte tegevus lõpetada.

„Ma usun, et tehnoloogiameeskonna edasi finantseerimine ja müügipoole juurde toomine, võttes arvesse, et selles sektoris on müügitsükkel on väga pikk ehk kohati mitmeid aastaid, oleks täiendav rahavajadus kindlasti miljon kuni kaks miljonit eurot,“ ütles Ambient Sound Investmentsi otseinvesteeringute juht Margus Uudam. Kokku on ASI sonarifirmasse investeerinud juba umbes miljon eurot.

"Finantseerisime tehnoloogia väljatöötamist ja kommertsialiseerimiseks ehk selleks, et sellest äri saaks, kavatsesime kaasata täiendavaid investoreid, kes nii rahaliselt kui ka oma kontaktvõrgustiku kaudu Nordic Sonarit turule aitaks," kirjeldas Uudam ja lisas, et olukorra teeb keeruliseks see, et tegemist on väga kinnise ja konservatiivse sektoriga, kus on vaja väga head kontaktvõrgustikku. Kas Nordic Sonari suuromanikul Ambient Sound Investmentsil ei olnud siis võimalik teid rohkem rahastada? „Läbirääkimisi sai peetud aga lisaraha ei õnnestunud neilt saada. Mingi aeg nad lisarahastasid meid ka, aga siis ikkagi nägid, et see läheb liiga kalliks neile,“ vastas Rannaste.

Uudami sõnul ei ole Nordic Sonar ASI esimene portfellfirma, mille tegevus lõpetatakse. „Küsimus on pigem selles, kuidas me ettevõtetteid portfellis hindame. Senisest ligi 30 investeeringust oleme nulli hinnanud mitmeid, kes pole suutnud ennast turul tõestada. Kui nulli kandmise järel tuleb ka pankrot, siis see on pigem tehniline samm,“ selgitas ta. Nordic Sonar kanti nulli juba mõne aja eest ning säilitatakse vaid tehnoloogia.

Kuid ka välja töötatud sonaritehnoloogia tulevik on praegu lahtine. Juhatuse liikme sõnul on neil erinevaid valikuid ning ka läbirääkimisi on huvilistega peetud. „Vaatame, mis saab,“ kostis ka Uudam, kes kinnitas samuti, et sonaritehnoloogia vastu on aeg-ajalt huvi tuntud.

Nordic Sonari maksuvõlg ulatub 7272 euroni, millele lisandub 618 eurot intressi. Rannaste sõnul oli neil enne maksuametiga ka maksuvõla tasumise graafik tehtud, kuid mingil hetkel avastati, et ka maksuvõla tasumiseks rohkem raha ei jätku ning tuleb siiski pankrotiavaldus sisse anda.

Kohus võttis veealustest objektidest 2D-pilti näitavat sonari välja töötanud ettevõtte pankrotiavalduse menetlusse möödunud nädalal ja määras ajutiseks pankrotihalduriks advokaadibüroo Kraavi ja Partnerid pankrotihalduri Maire Armi. 
Eelistung toimub 22. septembril.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2011, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing