Merkot ootab kahjum

Romet Kreek 17. august 2011, 16:42

Merko Ehituse juhatuse liikme Alar Laguse sõnul on ehitusturg pingeline ning kuigi Merko on langustrendist üle saamas, jäädakse kahjumisse.

„On objektiivseid põhjusi ja on põhjust ka peeglisse vaadata,“ ütles Lagus. „Kahjumi peamiseks põhjuseks on sisendhindade jätkuv kallinemine ning selle kasvudünaamika oluline erinevus projektide eelarvestamisel kasutatud eeldustest, mistõttu korrigeeriti ka lepingute täitmisega seotud kulude prognoose. Suuremad objektid, kus Merko on kliendi ees lepingulisi kohustusi täites kahjumit saanud, on Loo-Maardu teelõigu ehitus, Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimine ja Porkuni kooli ehitus. Oleme portfelli kasvatades suutnud säilitada oma kvaliteetse inseneride ja objektijuhtide meeskonna ning suured objektid on valmis tehtud või tegemisel. Selle hinnaks on korralik kahjum mitme objekti puhul, kus sisendhindade tõus ületas oluliselt meie prognoosi“ sõnas Lagus.

Laguse sõnul kujuneb teine poolaasta esimesest paremaks. „Seoses omavahendite arvelt tehtud investeeringute refinantseerimisega pankade poolt ning varude realiseerimisega peaks ettevõtte rahaliste vahendite seis ning likviidsusnäitajad 2011. aasta teisel poolel oluliselt paranema,“ sõnas Lagus.

 

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2011, 10:22
Otsi:

Ava täpsem otsing