RKAS on arvestanud ka ehitushinna tõusuga

ÄP 18. august 2011, 00:00

"Kuna tööd on väga erinevad, ei ole põhjust nõustuda kõikide tööliikide ühesuguse kallinemisega. Hinnakõikumised ehitusturul on kindlasti seotud ka hooajaliste töödega, näiteks fassaadi krohvimistööd või küttesüsteemi rekonstrueerimine," rääkis RKASi CO2 projektidirektor Andrus Kõre.

Kõre sõnul on RKAS oma erinevates riskistsenaariumides ka ehitushinna tõusu arvestanud. "Kui hankemenetluse käigus selgub, et projekti tegelik maksumus ületab investeeringute kavas prognoositud maksumust, esitab toetuse saaja 40 tööpäeva jooksul hankemenetluse tulemuste selgumisest, kuid mitte hiljem kui 2012. aasta 1. märtsiks, ministeeriumile investeeringute kava muutmise ettepaneku kas investeeringute ja nendega seotud tööde mahu vähendamiseks, toetuse saaja täiendava omafinantseeringu kaasamiseks või projekti lõpetamiseks," selgitas ta.

Objekti investeeringute kava muutmise protsess on Kõre sõnul rangelt reguleeritud ja aeganõudev. "Viimane võib mõnes ehitajas pahameelt tekitada, kuna nõuame neilt tähtaegadest kinnipidamist, samal ajal kui muudatuste kooskõlastamine erinevate osapoolte vahel võtab osa väärtuslikust ajast", märkis Kõre.

Kuna aega on vähe, peavad hanked olema täpsed, et tekiks võimalikult vähe vaidlusi. Praegu saab RKAS öelda, et hankekonkurssidest võetakse osa. Suuremate hankekonkursside teated ilmuvad riigihangete registris, kuni 249 999eurose mahuga hanked aga RKASi kodulehel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing