73:25. Ilvese seljavõit

ÄP 30. august 2011, 00:00

Kaks hääletussedelit olid kehtetud, sest märge olid tehtud mõlema kandidaadi nime juurde. Ühel hääletussedelil oli aga märge jäänud üldse tegemata.

"Tänan teid usalduse eest," lausus uueks ametiajaks tagasi valitud president Ilves riigikogulaste ees pärast valimistulemuste selgumist kõnet pidades.

Presidendivalimiste hääletus oli salajane ning riigikogu liikmetel oli oma otsuse tegemiseks aega üks tund.

Ilvesele olid enne eilset toetust kinnitanud nii Reformierakond, IRL kui ka sotsid, kellel on riigikogus kokku 75 kohta.

Mehed ei nuta. Presidendiks kandideerinud Indrek Tarand peab oluliseks, et tänu kahele kandidaadile tõstatati mitmeid teemasid, mis muidu oleksid võinud ehk varju jääda.

"Üles sai tõstetud olulisi teemasid ja see aitab Eesti Vabariiki," rääkis Tarand intervjuus ETV-le.

Tarand märkis, et ta ei oska öelda, kuhu jäid hääled. "Mulle on olulisem see, et sain sõnastada olulisi probleeme," rõhutas ta. Enda panusena nimetas Tarand inimlikkuse dimensiooni väljatoomist ühiskonnas.

Ta rõhutas hääletustulemust kommenteerides, et ainult kehtiv hääletustulemus on oluline. "Parem tuli teiseks," märkis ta.

"Minu madistamispartneriks jäävad aspektid, mis meenutavad erakondades ENSVd. Hiljuti tegi Keskerakond halbu otsuseid oma kongressil," rääkis Tarand oma väljakutsetest edaspidi.

Enda ja president Toomas Hendrik Ilvese ühisjoonena tõi ta välja seda, et nad mõlemad on veendunud demokraadid ja antikommunistid, keda aga ühelt ja ka teiselt poolt on kandidaadiks esitanud endise kommunisti poolt juhitud erakond.

"Kas me oleme tülli läinud? Minu poolt mitte," vastas Tarand küsimusele, millal ta Ilvesega ära lepib.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 16:42
Otsi:

Ava täpsem otsing