Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Autoliv eelistab Eestit

Katri Soe-Surén 31. august 2011, 00:00

Kuigi Saksa autotööstus töötab suure nõudluse tõttu kõrgtuuridel, koondab turvavöösid tootev Autoliv Põhja-Saksamaal 153 inimest, kirjutas Hamburger Abendblatt. Põhjuseks tütarettevõtte Norma kehvad majandustulemused. Tootmine viiakse Saksamaalt üle Eestisse, kus tööjõud on odavam.

"Eestis maksab töötund kolm eurot, meie juures kaksteist," ütles ajalehele Hamburger Abendblatt metallitöötajate ametiühingu IG Metall esindaja Uwe Zabel.

Töötajad kavatsevad oma töökohtade eest võidelda. Töötajad on koondamisest Zabeli sõnul totaalselt ðokeeritud. Alles märtsis otsis Autoliv Põhja-Saksamaal Elmshornis 20 uut töötajat ja tõstis tänu heale majandusolukorrale enne tähtaega palkasid. Nüüd aga teatas Autoliv, et tootmine Norderstedtis ja Rellingenis lõpetatakse 31. märtsil 2012. aastal. Väidetavalt on Norma juba aastaid töötanud kahjumiga.

Norma sakslastest töötajad kavatsevad oma töökohtade eest võidelda, võttes appi ametiühingu. Lojaalsed töötajad on olnud nõus töötama firma raskustest väljaaitamiseks seitse päeva nädalas, paljud on töötanud firma heaks aastakümneid.

"Me oleme firma jaoks alati olemas olnud, ja nüüd öeldakse meile, et me ei ole kasumlikud," ütles ajalehele nördinult töötajate esindaja Birgit Jeksties.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing