Autoliv kolib tehased Saksamaalt Eestisse

Elmar Ots, Katri Soe-Surén 30. august 2011, 00:00

Autode turvasüsteeme tootev Autoliv kavatseb kolida majandusraskustes vaevleva tütarfirma kaks tehast Saksamaalt Eestisse, kus tööjõukulu väiksem. Saksamaal kaotab töö 153 inimest.

Kuigi Saksa autotööstus töötab suure nõudluse tõttu kõrgtuuridel, koondab turvavöötootja Autoliv Põhja-Saksamaa kahes tehases 153 inimest, kirjutab Hamburger Abendblatt. Põhjuseks Saksamaal asuva tütarfirma Norma kehvad majandustulemused.

„Eestis maksab töötund kolm eurot, meil 12,“ ütles Hamburger Abendblattile metallitöötajate ametiühingu IG Metall esindaja Uwe Zabel, kelle andmetel on tootmine plaanis kolida Eestisse. Saatuse irooniana on ka Autolivi siinse tehase nimi Norma.

Töötajad on koondamisest Zabeli sõnul totaalselt šokeeritud. Alles märtsis värbas Autoliv Põhja-Saksamaal Elmshornis 20 uut töötajat ja tõstis tänu heale majandusolukorrale ennetähtaegselt palka. Nüüd aga teatas Autoliv, et tootmine Norderstedtis ja Rellingenis lõpetatakse 31. märtsiks 2012. Väidetavalt on Saksa Norma juba aastaid töötanud kahjumiga.

Saksamaa Norma töötajad kavatsevad oma töökohtade eest võidelda, võttes appi ametiühingu. Lojaalsed töötajad on olnud nõus töötama firma raskustest väljaaitamiseks seitse päeva nädalas, paljud on töötanud ettevõttes aastakümneid. „Me oleme firma jaoks alati olemas olnud, ja nüüd öeldakse meile, et me ei ole kasumlikud,“ ütles ajalehele nördinult töötajate esindaja Birgit Jeksties.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. August 2011, 17:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing