Tasuv kooliäri

02. september 2011, 07:02

Välismaised tippjuhid ja investorid maksavad võsukeste koolihariduse eest kopsakaid summasid. 

Täpsemalt, on küll võimalik..., kui maksad kuni 16 000 eurot õppemaksu aastas, kirjutab tänane Äripäev.

Just niipalju maksab võsukesele üks aasta ainsana kogu õppekava rahvusvaheliste standardite kohaselt inglise keeles pakkuvas Eesti rahvusvahelises koolis.

Pole vist vaja lisada, et õppemaks on Tallinnas kõrgem, kuid Skandinaavias. Et kooliäri tasuv on, näitab asjaolu, et omanikud võtsid küllaltki kopsakaid dividende, mullu üle 9 mln krooni. Kooli haldava firma omanikeringi kuulub ka kooli direktor Donald Fitzmahan.

Eesti rahvusvahelist kooli opereerib OÜ International Teaching Services (ITS). OÜ ITS omanikud on äriregistri andmetel MTÜ-lt International Educational Association of Estonia (IEAE), kes omab 10 protsenti ning firma 90protsendilist osalust omab Küprosele registreeritud firma W.T.Worldwide Teaching Service Limited (WTS).
Küprose äriregistri Infocredit Group Limited andmetel on firma WTS omanikud 13 erineva kodakondsusega isikut, sh Donald Fitzmahan ning 12 isiku aadressiks on märgitud Tallinn, Juhkentali 18 ehk Eesti rahvusvahelise kooli aadress. Lisaks erinevate riikide kodanikele kuulub enamus WTS-i osalusest kolmele Küprosel registreeritud firmale.

„Meie kooli omanikfirma kuulub kooli lapsevanematele ja umbes 20 rahvusvahelisele õpetajale. See annab meie rahvusvahelistele töötajatele rohkem võimalust kooli käekäiku mõjutada ja on oluline motivaator kui värbame kõrgetasemelisi rahvusvahelisi professionaale,“ selgitas direktor. Tema sõnul on õpetajatele makstavad palgad vahemikus 301 kuni 2062 eurot, sõltuvalt kogemusest ja pedagoogilisest haridusest. Keskmine brutopalk on 1056 eurot.
Seoses kooli tegevuse restruktureerimisega on 2008. aasta lõpus OÜ ITS võtnud MTÜ-lt IEAE üle varad ja kohustused edasiseks kooli opereerimiseks, selgus ettevõtte majandusaasta aruandest. Kaks viimast aastat on kooli opereeriv firma teeninud märkimisväärset kasumit ning maksnud omanikele priskeid dividende. 2008. aasta majandusaruande järgi tegi OÜ ITS ettepaneku dividendidena välja maksta 4,4 mln krooni ning 2009. aasta aruande järgi 9,3 mln krooni.

Pikemaks lugemiseks osta palun kas päevapilet SIIT või telli Äripäev SIIT.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2011, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing