Ovsjannikov jäi edasi vahi alla

05. september 2011, 18:05

Juulis kuni kuueks kuuks vahistatud Narva linnavolikogu keskerakondlasest liige Fjodor Ovsjannikov taotles enda vabastamist 30 000 euro suuruse kautsjoni vastu.

Koos Ovsjannikoviga vahi alla võetud kohaliku ehitusfirma Apest Grupp omaniku Gennadi Fanfora taotlust kautsjoni vastu vabastamiseks arutab kohus 8. septembril.

Narvas oli see avalik saladus, et linna tellitavatel lihthankeid tegi ainult teatud seltskond ja väljaspool seda ettevõtete ringi olevad ettevõtjad ei pääsenud hangetel osalema.

Äripäevale on paar kohalikku ettevõtjat kirjeldanud ka skeemi toimimist. Kui keegi nn süsteemiväline firma juhtus odavaima pakkumise tegema, siis sunniti teda see tagasi võtma või öeldi, et nüüd oled meile kümme protsenti hanke hinnast võlgu. Ehk kui keegi soovis pirukast osa saada, tuli tal „katust“ maksta. Samuti kirjeldati, kuidas ühe skeemis osalenud ettevõtte omanik kiitles juba linnaeelarve koostamise ajal, et ta hakkab järgmisel aastal linnas seda ja toda ehitama ning töötajaid on juurde vaja.

Viimase enam kui kolme aasta edukaim lihtmenetlusega ehitushangete võitja on vaieldamatult Gennadi Fanforale kuuluv osaühing Apest Grupp. Kuid üllatavalt hästi on töid saanud ka pisikesed osaühingud Alakki, Akka AB, Alpikann Wiru Grupp ning FN Grupp.

Kevadel jättis kohus altkäemaksu andmise kahtlusega vahi alla Alpikann Wiru Grupp suuromaniku Sergei Hamitski. Altkäemaksu võtmises kahtlustatav abilinnapea Andrei Filippov pääses vahi alt, kui ta astus ametist tagasi.

Juulis võeti kuni kuueks kuuks vahi alla mõjukas keskerakondlasest linnavolikogu liige Fjodor Ovsjannikov ning Apest Grupp omanik Gennadi Fanfora.

Ovsjannikov oli volikogu rahanduskomisjoni esimehena üks linnaeelarvele viimase lihvi andjatest. Samuti on Ovsjannikov aastast 2006, kui ta Keskerakonda astus, Narva Haigla nõukogu liige.

„Sellepärast teevad ühed ja samad firmad, et rohkem polegi tegijaid,“ arvas linna ehitushangete tegemise kohta juunis, enne vahistamist Äripäevaga rääkinud Ovsjannikov.

Ovsjannikovile kuulub ehitusfirma NIK Group, mille juhatuse liige Mihhail Plaksin on samuti prokuratuuri kahtlustatavate seas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. September 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing