"Võimalusest juhtida Eesti Panka ei saa keelduda"

Kadrin Karner 07. september 2011, 09:03

Minu jaoks on Eesti hea käekäik oluline ning seepärast tahan ka Eestisse tagasi tulla, ütles Äripäevale eile kahe Eesti Panga presidendikandidaadi sekka valitud Andres Sutt, kelle sõnul on võimalus juhtida Eesti Panka selline, millest ära öelda ei saa.

„Võimalus juhtida Eesti Panka on igale rahandus-majandustaustaga inimesele väljakutse, millest ei ole võimalik keelduda,“ kirjutas Sutt e-kirjas vastuseks Äripäeva küsimusele, miks eelistate tööd Eesti Panga presidendina oma praegusele kohale. Sutt lisas: „Minu jaoks on Eesti hea käekäik ja majandusedu olulised ning seepärast on minu jaoks igal juhul esimene eelistus tulla tagasi Eestisse.“

Sutt rõhutas, et kuna maailmamajanduses ja euroalal on ees keerulised ajad siis on Eesti Panga presidendil siin vastutus ja kohustus kaasa rääkida. „Olen aastate jooksul saanud rahvusvahelise majanduspoliitika tegemise kogemuse ning ehitanud laia suhtevõrgustiku nii Eestis, Euroopas kui väljaspool. Tahan täna neid kogemusi maksimaalselt kasutada Eesti Panga juhtimise hüvanguks,“ ütles Sutt.   

Sutt ei pidanud end peafavoriidiks ning tal ei olnud ka selget eelistust, kes neljast kandidaadist tema arvates kõige paremini keskpanga presidendiks passiks. „Jürgen Ligi ja Ardo Hansson olid minu silmis väga tugevad kandidaadid ja professionaalid, keda hindan ka inimesena väga kõrgelt,“ ütles Sutt. Siiski teeb talle nõukogu otsus, mis valis just tema ja Hanssoni lõpphääletusele, rõõmu ning ta tänab nõukogu liikmeid usalduse eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2011, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing