Geithner: tööturupakett oleks suureks abiks

Maarja-Liis Mitri 09. september 2011, 20:42

Ühendriikide rahandusminister Timothy F. Geithner kommenteeris avalikustatud president Obama 447 miljardi dollari suurust konjunktuuriprogrammi, öeldes, et see annaks USA majandusele olulise tõuke.

Geithner usub, et üsna suure tõenäosusega tuleb USA majandus kriisist välja tagasihoidlikus tempos kasvades. "Kui Kongress plaani heaks kiidab, siis vähendab see pikajalise nõrga majanduskasvu riski olulisel määral," sõnas mees Bloombergile antud intervjuus.

President Barack Obama nõudis oma eilses kõnes, et Kongress koheselt tegutsema hakkaks ja kava vastu võtaks, et saaks alustada investeeringutega infrastruktuuri, vähendada õpetajate vallandamisi ja alandada makse, mida töölised ja väikeettevõtete omanikud palkade pealt maksavad.

Geithener sõnas, et paketi vastuvõtmine oleks oluline panus USA majanduskasvu ajal, mil sajad tuhanded ameeriklased vajavad abi, et taas endale töökoht leida.

Rahandusminister usub, et vabariiklased lasevad Obama kava Kongressis läbi, kuna suur osa plaanist sisaldab meetmeid, mis on varasemalt republikaanidelt juba heakskiidu saanud.   

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2011, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing