UniCredit: Eestil on teistest rohkem lootust

Anne Oja 12. september 2011, 13:11

Tallinnas toimunud UniCredit Bank ja UniCredit Leasing Eesti filiaali äriseminaril hindasid majandusspetsialistid Eesti väljavaateid maailmamajandust ähvardava languse taustal toime tulla paljulubavateks.

UniCredit Groupi Kesk- ja Ida-Euroopa pangandusanalüüsi osakonna juhi Fabio Mucci sõnul on Euroopas lähiajal oodata majanduse jahenemist, ent kardetud topeltlangust hetkel ei paista.

“Ostujõu kasv ja Jaapani tööstustoodangu taastumine, mis mõjutab pakkumisahelat soodsas suunas, muudavad topeltlanguse ebatõenäoliseks,” kommenteeris Mucci pressiteate vahendusel. 2011. aasta esimeses pooles kogetud majanduskasv jääb teises pooles saavutamata, ent Eestilt võib oodata mõõdukat kasvu taas tuleval aastal, lisas Mucci.

Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane ütles Euroopa majandusest kõneledes, et ühtse raha põhimõtte tagamine on indikaatoriks palju tõsisemale teemale, nimelt Euroopa marginaliseerumisele maailmas. “Tänane olukord sarnaneb 1973. aastaga, mil II maailmasõja järgne Bretton Woodsi süsteem kokku kukkus,” hoiatas Varblane, kelle meelest määravad lähiaastate sammud eurotsooni ühtsuse hoidmise osas Euroopa tuleviku järgnevaks 50 aastaks.

“Samme, mida Eesti astus eelmise kriisi ajal – maksukoormuse tõstmine ja riigieelarve kärpimine –, teevad paljud maailma riigid alles nüüd,” märkis Varblane Eesti majandusest kõneledes. Tema sõnul soosib see ka Eesti ettevõtlust, andes riigile võimaluse edasist maksude tõstmist vältida ja teistest äritegevuse sihtkohtadest eristuda, ent sealjuures tuleb ettevõtjail olla aktiivne Eesti kui stabiilse majanduskeskkonnaga riigi tutvustamisel maailmas.

Mucci meenutas eelmise aasta UniCredit Bank ja UniCredit Leasing Eesti filiaali äriseminaril püstitatud teooriat, et euro mõju Eesti majandusele väljendub eelkõige läbi eurotsooniga liitumise protsessi. “Pole kahtlust, et protsess, mille käigus Eesti oli sunnitud tegelema eelarve tasakaalu hoidmise ja maksude tõstmisega, on põhjuseks Eesti tugevale krediidireitingule tänasel päeval,” kinnitas Varblane.

UniCredit Leasingi äristrateegia ja -uuringute juht Marco Wallner ütles Kesk- ja Ida-Euroopa liisinguturgu kommenteerides, et järgnevatel aastatel oodatakse kindlat kasvu liisingumahtudes. Sealjuures tõi Wallner eraldi välja kasvavat huvi taastuvenergiaga seotud lahenduste finantseerimise vastu.

UniCredit Bank Eesti filiaali korraldatud äriseminar toimub kolmandat aastat järjest. Filiaali juhi Taavi Lauri sõnul on seminar ellu kutsutud selleks, et pakkuda oma klientidele ja koostööpartneritele platvormi mõttevahetuseks majandusvaldkonna strateegide ning spetsialistidega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2011, 13:13
Otsi:

Ava täpsem otsing