Neljapäev 27. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Esimest korda uues kuues

Liivi Tamm 14. september 2011, 00:00

Traditsiooniline septembrikuine Ehituse erileht on varasematest numbritest ja aastakäikudest teistlaadse väljanägemisega: senise põhilehe formaadis suuruse asemel on tegu A4-mõõtu lisaväljaandega.

Loodame, et nii on lehte mugavam sirvida, alles hoida ning tekib ühtsem rütm teiste Äripäeva lisaväljaannetega. On ju Sisustaja, Oma Maja, Kinnisvarateatmiku ja mitme teise Äripäeva väljaande väiksemõõduline formaat end õigustanud ning lugejate poolehoiu võitnud.

Ehituse erilehe teemadevalik on traditsiooniliselt mitmepalgeline. Ohoo-efekti loob lugu EKA arhitektuuritudengite vahvast ettevõtmisest Pedaspeal.

Seejärel kiikame piiri taha: Växjö linna keskkonnasäästlikud ehitusviisid tõestavad, et ökoloogiline lahendus ei pea tähendama majanduslikult ebaotstarbekat. Hästi planeeritud loodussõbralik linn toob rootslastele tuntust ja positiivset tähelepanu kogu maailmas.

Niisuguste lahendusteni pole jõutud üleöö ja löökehituse korras. Säästlikkus ja ettemõtlemine on eesmärk, mille suunas ka meil üha rohkem püüeldakse.

Nagu ikka uurime mõne uue hoone valmimise saladusi. Lennuakadeemia uus maja valmis üle kivide ja kändude, ent nüüd võivad asjaosalised rahulolevalt nentida: lõpp hea, kõik hea.

Selles Ehituse erilehes ilmub ka ehitusmaterjalitootjate TOP. Uudistamist, kes konkurentidest kasvanud, kes laienenud ja kus tabelis ise täpselt paiknetakse, jagub enam kui üheks õhtupoolikuks. Võrreldes kriisi sügavikuga 2009. aastal on mullused majandustulemused õnneks helgemad.

Paraku on ehitusturg täielikust toibumisest siiski veel kaugel ja maailmamajanduse ebakindlus järsku hüpet paremuse poole ei luba.

Kes aga suutsid möödunud kahel aastal kõige hullemaga toime tulla, tegutsevad ehitusmaastikul ilmselt ka aastate pärast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing