Meredith Whitney: praegu on hea investeerida

Rainer Saad 15. september 2011, 18:42

Pangandusanalüütiku Meredith Whitney arvates on USA praegune majandusseis loonud häid investeerimisvõimalusi.

„Fundamentaalsed näitajad ei lähe praegu arvesse. On head ettevõtted, mis kauplevad odavalt ning on palju kehvasid ettevõtteid, mis on ülehinnatud,” ütles Meredith Whitney Advisory Groupi asutaja ja president. „Minu arvates võiks esimest korda kolme ja poole aasta jooksul hakata fundamentaalselt investeerima.”

Whitneyt teatakse kõige paremini 2007. aastast, kui ta ütles, et Citigroupil on miljardite dollarite eest halbu varasid. Alates sellest ajast, on tema arvamus köitnud turgude tähelepanu.

Whitney arvates on praegune majanduslik madalseis teistsugune kui 2008. aastal ning mõns mõttes isegi halvem.

„Tarbijate seisukohalt on see minu jaoks hirmuäratav,” ütles Whitney. „See ei ole 2008. aasta, kus tarbijad tarbisid vähem, vaid kõikjal kus sa vaatad on inflatsioon ja see ei meeldi tarbijatele.”

Usalduse puudumine on kõige rängemalt tabanud pankade aktsiaid. Kuid Whitney usub, et mõned riskid on liialdatud ning näeb mitmeid võimalusi, mida ta nimetab ka kui „arenevateks turgudeks Ameerika Ühendriikides.”

Selle kontseptsiooni valguses arvab Whitney, et võimalusi pakuvad valdkonnad – eelkõige põllumajandus ning alad, mis ei olnud nii sügavalt puudutatud eluasemeturust. „Fakt, et Hiinast saab toiduainete importija, loob võimalusi USA jaoks. Asjaolu, et Hiina nõudlus suureneb, soodustab USA-d.”

„Me ei tohiks alahinnata asjaolu, et võimalused investeerida Ameerika arenevatele turgudele on olemas,” ütles Whitney. „Iga põlvkond loob end majanduslikult uuesti.”

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2011, 17:36
Otsi:

Ava täpsem otsing