Roche peatas ravimitarned Kreeka riigihaiglatele

Anu Jõgi 18. september 2011, 10:53

Ðveitsi ravimitootja Roche Holding AG peatas vähiravimite ja  teiste ravimite tarned mõnedele Kreeka riiklikele haiglatele, kuna need pole arveid tasunud, kirjutas Wall Street Journal.

Samas on Roche suurendanud ravimikogust apteekidele, mis on oma arveid vastutustundlikumalt maksnud, ütles ettevõtte tegevjuht Severin Schwan intervjuus. Mõne haigla patsiendid on nüüd sunnitud minema oma retseptiga haiglast kohalikku apteeki ja tooma haiglasse kasutamiseks näiteks veenisiseselt manustatavaid vähiravimeid.

Schwani sõnul pole nad patsiente ravimitest ilma jätnud meetmetega, mida neil tuleb võib-olla rakendada ka Hispaanias. Ka mõned Portugali ja Itaalia haiglad oma arvetega jänni jäänud.

„On haiglaid, mis pole arveid kolm-neli aastat maksnud,“ ütles Schwan. „Saabub punkt, kus äri jätkamine pole enam võimalik.“

Kreeka apteekide ühenduse andmetel on Kreeka haiglatel suuri võlgu paljude ravimifirmade ees. Hiljutise raporti järgi on riigi finantseeritavad haiglad maksnud ravimiarveid 37 protsendi ulatuses.

Kreeka tervishoiusüsteem on hädas osaliselt riigi eelarvekärbete tõttu. Teisalt on kriitikud süüdistanud meditsiinisüsteemi ka raiskamises. Riigi tervishoiuminister ei jõudnud reedel enam olukorra kohta kommentaare anda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2011, 10:52
Otsi:

Ava täpsem otsing