Forbes: Buffetti maks on rikaste karistamine

Maarja-Liis Mitri 19. september 2011, 18:29

Majandusajakirja Forbes peatoimetajaSteve Forbes võrdles Obama plaanitavat kapitalikasumi maksustamise kava rikaste karistamisega.

President Obama kava eelarvedefitsiidi vähendamiseks sisaldab ka rikaste maksutõusu, mida ühtlasi tuntakse “Buffetti maksu” nime all, kuna miljardär Warren Buffett avaldas hiljuti ajalehes The New York Times arvamust, et rikkad ei peaks maksma oma töötajatest madalamaid makse, lisades, et 0,3% rikkaimatest ameeriklastest on tänu Kongressi maksuseadustele ja seadusaukudele maksustatud oluliselt madalama maksumääraga kui ülejäänud ameeriklased. Buffett sõnas ka, et 2010. aastal läks vaid 17,4% tema maksustatavast sissetulekust riigile samal ajal, kui tema töötajate maksumäärad jäid vahemikku 33 kuni 41%.

Steve Forbesi meelest on praegused maksud kooskõlas riskidega, mida investorid oma tulude suurendamiseks võtavad, hoiatades, et  kapitalikasumi maksumäära suurendamine oleks rikaste karistamine.

Enamik superrikaste sissetulekust põhineb arvatavasti dividendidel ja kapitalikasumil, mille kõrgem maksustamine vähendaks kapitali juurdetootmist, lisas Forbes, ärgitades valitsust rikaste karistamise asemel looma uusi töökohti ja tekitama investeeringuid soosiva keskkonna.  

Kui Warren Buffett soovib maksta samasugust maksu nagu inimesed, kes tema heaks töötavad, siis peaks ta endale maksma ka samasugust netopalka kui oma töötajatele,” sõnas Forbes. „Ma maksan palju makse, sest mul on suur sissetulek. Kui Buffett soovib enam maksta, siis palun,” lisas Forbes, soovitades Buffettil oma üleliigsed miljardid otse valitsusele saata.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2011, 19:48
Otsi:

Ava täpsem otsing