"Arco erikontrollis paljud küsimused vastuseta"

Raivo Sormunen, Fredy-Edwin Esse, California 20. september 2011, 15:14

Toomas Tooli esindava vandeadvokaat Aivar Pilve sõnul tunduvad Arco Vara erikontrollis paljud olulised küsimused vastuseta. 

“Esmane mulje aruande kohta on  see, et see ei anna vastust paljudele meie kliendi poolt oluliseks peetud  küsimustele,” kommenteeris Pilv. “See ei ole etteheide audiitoritele vaid pigem viitab neile kättesaadavaks tehtud informatsiooni piiratusele reas tehingutes, eriti nendes, mis kliendi tähelepanu enam köitsid.”

Pilve sõnul ei peaks juhatuse viited tehingute tingimuste konfidentsiaalsusele erikontrolli eesmärgipäraseks läbiviimiseks välistama vajalikku analüüsi selgete ja ammendavate vastuste ja hinnangute andmiseks. Vastasel juhul kaob Pilve sõnul erikontrolli mõte.

Tähelepanuväärivad on kindlasti ka erikontrolli aruannet läbivalt iseloomustavad juhatuse selgitused teatud tehingute majanduslike kaalutluste kohta, ütles Pilv.
“Kui reas tehingutes selgitatakse juhatuse poolt osaluse või ettevõtte müüki kiireloomulise vajadusega parandada Arco Vara finantsseisundit ja vähendada kohustusi ning ühelgi juhul polnud nende  müük eelnevalt majandusaasta lõikes (või jooksul) kavandatud (tegevusplaanis), siis viitab see selgelt puudustele juhtimistegevuses ja börsiettevõtte majandustegevuses selgete visioonide  ja strateegia puudumisele.”

Ta lisas, et see on Toomas Tooli kui aktsionäri jaoks kindlasti muretekitav tähelepanek. “Just nimelt see asjaolu on üheks oluliseks põhjuseks, miks klient on eelnevalt soovinud erikontrolli läbiviimist. Eelnevalt börsiettevõtte poolt  samade tehingute kohta avaldatud  teave  ja majanduslikud põhjendused on selgelt olnud ebapiisavad,” ütles Pilv.

Pilve sõnul pole ta veel kliendiga ehk Toomas Tooliga rääkinud ega tea, milline on tema arvamus erikontrolli kohta. Seetõttu ei oska ta hetkel öelda, millised on nende edasised sammud ja tegevuskava.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2011, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing