Aivar Pilv: Arco Vara erikontrollis on paljud küsimused vastuseta

Fredy-Edwin Esse 21. september 2011, 00:00

"Esmane mulje aruande kohta on see, et see ei anna vastust paljudele meie kliendi poolt oluliseks peetud küsimustele," kommenteeris Pilv. "See ei ole etteheide audiitoritele, vaid pigem viitab neile kättesaadavaks tehtud informatsiooni piiratusele reas tehingutes, eriti nendes, mis kliendi tähelepanu enam köitsid," ütles ta.

Pilve sõnul ei peaks juhatuse viited tehingute tingimuste konfidentsiaalsusele erikontrolli tegemiseks välistama vajalikku analüüsi selgete ja ammendavate vastuste ja hinnangute andmiseks. Vastasel juhul kaob Pilve sõnul erikontrolli mõte.

Tähelepanuväärivad on kindlasti ka erikontrolli aruannet läbivalt iseloomustavad juhatuse selgitused teatud tehingute majanduslike kaalutluste kohta, ütles Pilv.

"Kui reas tehingutes selgitab juhatus osaluse või ettevõtte müüki kiireloomulise vajadusega parandada Arco Vara finantsseisundit ja vähendada kohustusi ning ühelgi juhul polnud nende müük eelnevalt majandusaasta lõikes kavandatud, siis viitab see selgelt puudustele juhtimistegevuses ja börsiettevõtte majandustegevuses selgete visioonide ja strateegia puudumisele."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 19:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing