Alandame maksukoormust, pakume maksusoodustusi

David Cameron 22. september 2011, 00:00

Järgmisel aastal, mil Londonis avatakse olümpia- ja paraolümpiamängud, jõuab planeedi kõige põnevam vaatemäng ühte maailma kõige dünaamilisemasse linna.

Olümpiamängude võõrustamine on suur au, ning olen väga uhke, et britid on täielikult valmis pakkuma suurepärast spordisuve. Samas on see erakordne võimalus kogu maailmale taas kord avastada enda jaoks kõike seda, mida Suurbritannial on pakkuda.

Teile oleme me ehk kõige paremini tuntud oma losside ja katedraalidega ja meie ajaloopärandi kaudu; ning tõepoolest - nagu võisime ka kevadel veenduda, vaadates Briti kuningliku pulma ülekannet - on traditsioonid Suurbritannias endiselt au sees. Kuid see on vaid briti ühiskonna üks tahk. Praegu oleme me tänapäevane ja uuenduslik riik, üks parimaid paiku maailmas, mida külastada, kus õppida, kuhu investeerida ja kus äritegevust edendada.

Seega tahaksin ma teha enamat, kui pelgalt kutsuda Eesti väljapaistvamaid sportlasi Londonisse järgmisel aastal. Ma soovin selle kutse esitada kogu Eestile tervikuna.

Parim paik ettevõtjale. Kui olete ettevõtja või investor, on see võimalus avastada uusi võimalusi riigis, mis Teid avasüli vastu võtab. Briti valitsus on kindlalt nõuks võtnud, et Suurbritanniast peab saama parim paik, kus uut ettevõtet luua. Me plaanime alandada ettevõtte maksukoormuse kõige madalale tasemele G7s, oleme suurendanud maksusoodustusi idufirmadele ning kõrge kasvupotentsiaaliga ettevõtetele. Samuti oleme sisse viinud spetsiaalselt ettevõtjatele mõeldud viisa, et soodustada nende tulekut Suurbritanniasse. Pole ka ime, et siin luuakse iga 100 sekundi järel uus ettevõte.

Ning meil on pakkuda midagi erilist Eesti ettevõtjatele nii enne kui ka pärast olümpiamänge. Briti ärisaatkond Londonis (The British Business Embassy in London) on Suurbritannia rahvusvahelise äritegevuse keskuseks olümpiamängude ajal. Selle kaudu on võimalik rahvusvahelistel firmadel õppida briti kogemusest, tutvuda meie pakutavate kaupade ja teenustega ning otsida koostöövõimalusi paljudes sektorites, mis varieeruvad inseneriteadustest, finants- ja muudest professionaalstest teenustest kuni loomemajanduseni. Juba praegu on välisfirmadel võimalus kohtuda ka virtuaalselt ning monitoorida äritegevuse võimalusi nii olümpiamängude kui ka teiste suuremate globaalste spordisündmuste ajal veebipõhise Briti Äriklubi (the British Business Club: www.britishbusinessclub.org) kaudu. Klubiga liitumine on tasuta ja kõik ettevõtted on kutsutud end selle liikmeks registreerima, hoolimata nende asukohariigist.

Tudengile. Kui olete tudeng, võimaldab 2012. aasta lähemalt tundma õppida riiki, kus asuvad neli maailma kümne parima ülikooli hulka kuuluvast õppeasutusest. Brittide saavutuste nimekirja võib arvata üle 80 Nobeli preemia laureaadi teaduse ja tehnika valdkonnas ning teadus-, uurimis- ja innovatsioonikeskustesse investeerides soovime me näha seda näitajat veelgi kasvamas. Üks suurimaid Briti ülikoolide trumpe on nende tihedad sidemed paljude suurte globaalsete brändidega farmaatsiatoodetest kuni masinaehituseni välja. Niisiis, kui otsite fantastilisi võimalusi õppimiseks ja edu saavutamiseks, siis kutsun üles tutvuma meie pakutavate võimalustega.

Suurepärane riik. Kutsun üles kõiki, kes külastavad Suurbritanniat, vaatama meid uue pilguga. Oleme riik, kus suurepärased kodumaised bändid nagu Coldplay ja Radiohead astuvad üles sellistel tuntud festivalidel nagu Glastonbury. Oleme vaimustavalt ilusa looduse ning huvitava ajaloopärandiga maa, kus võite kõndida selliste suurkujude nagu Henry VIII ja Winston Churchilli radadel. Siin asuvad kolm maailma viiest kuulsaimast muuseumist, ning lisaks sellele on igas suuremas ja väiksemas linnas võimalus nautida eesrindlikku muusikat, teatrit ja kunsti. Kuid mis peamine - Suurbritannia on tolerantne, avatud ja sõbralik - riik, kus olete südamest teretulnud.

Britid on võib-olla tuntud oma napisõnalisuse ja tagasihoidlikkuse poolest, kuid 2012. aastal on meil küllaga, mida tähistada, mille üle uhke olla ja millest teistele teada anda. See on suur hetk Ühendkuningriigi jaoks, ning me oleme pühendunud sellele, et kogu maailm võiks sellest osa saada. Me ootame põnevusega peatseid kohtumisi Teiega!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:02
Otsi:

Ava täpsem otsing