Apple´i uus iPhone on hea uudis Nokiale

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 05. oktoober 2011, 18:14

Apple uus IPhone 4S on mitmetele telefonientusiastidele pettumus. Seda võib järeldada mobiilsideturgu jälgivate analüütikute ja ekspertide kommentaaridest. Pettumust ilmestab ka seik, et Taiwani börsil langesid kõikide Apple´iga seostatud allhankijafirmade aktsiad.

Inderesi analüütik Mikael Rautanen ütleb, et Apple 4S mudelil on ainult paar uut lisavürtsi, mis on Nokia jaoks hea uudis, kirjutas Kauppalehti.

"Nokia jaoks oli hea see, et Apple ei esitlenud supertelefoni, mis võtaks tähelepanu eemale Nokia esimesest Windows Phone´ist, mis avaldatakse tõenäoliselt paari nädala pärast Londonis," ütles Rautanen.

Apple'i viimasest mobiiliesitlusest jõudis mööduda 16 kuud. Rautaneni arvates turg ootas, et selle aja jooksul oleks Apple teinud suuremaid samme tootearenduses.

"Nende tähtsaim reform oli hääljuhtimine, mille abil on võimalik teha näiteks kalendrikandeid ja saata sõnumeid ," rääkis Rautanen.

Ka investeerimispank FIM märgib oma turuülevaates, et Apple'i üsna mittemidagiütlevat toodet võib tõlgendada suhteliselt võiduna Nokia jaoks.

***

Muid uudiseid lühidalt.

Palkmajade ehitaja Honkarakenne andis kasumihoiatuse ning teatab, et käive langeb võrreldes eelmise aastaga, aga kasumiprognoosiks on endiselt eelmisest aastast parem tulemus.

Ka Eestis tegutsev elektoonikatööstuse allhankefirma Incap saadab Helsingi tehase personali sundpuhkusele.

Nordea arvab, et suurim müügisurve Helsingi börsil on juba möödas.

OMX Helsinki üldindeks oli kell 17:55 3,13% plussis ning Nokia aktsia 2,97% plussis kell 17:41.

Suurimad tõusjad ja langejad kell 17:41.

Tõusjad: Atria +7,30%, Ramirent +6,75%, Cramo +6,32%, Kemira +5,69%, Metso +5,67%
Langejad: Orion A -0,75%, Honkarakenne B -0,77%, Componenta -1,02%, Ålandsbanken B -4,19%, Suominen Yhtymä -4,26%

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2011, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing