Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Bill Gross: kumbki USA partei ei oska tööpoliitikat ajada

Maarja-Liis Mitri 07. oktoober 2011, 20:13

Maailma suurima võlakirjafondi Pimco üks asutajatest Bill Gross sõnas USA tööturustatistikat kommenteerides, et uute töökohtade loomine on liiga aeglane ja kumbki partei ei saa aru, mida peaks tööpuuduse vähendamiseks tegema.

Grossi sõnul on majanduskasvuks vaja luua vähemalt 200 000 – 250 000 uut töökohta kuus. Septembris loodi väljaspool põllumajandussektorit vaid 103 000 uut töökohta, mis oli küll oodatust parem tulemus, aga ikka liiga väike. Seejuures oli veidi alla poole sellest tingitud streikinud telekommunikatsioonisektori töötajate ametisse tagasiasumisest.  Bloombergi küsitletud majandusteadlaste mediaanhinnang septembriks oli 60 000 uut töökohta.

Gross arvab, et Barack Obama pole majandusele väga head mõju omanud, samas ei usu ta ka vabariiklaste presidendikandidaati Mitt Romney’sse, tuues põhjenduseks, et kumbki partei ei mõista tööturuprobleeme piisavalt. Grossi meelest tuleks uute töökohtade loomisel enam rõhku panna USA-s toodetavatele kaupadele, lisades, et vajadusel ei tohiks karta ka tariifide kehtestamist.

Pimco tegevjuhi Mohamed A. El-Eriani sõnul tuleb Ühendriikidel samaaegselt tegeleda nii tööturgu, infrastruktuuri, eluasemesektorit kui ka ettevõtetele laenu andmist puudutavate probleemidega. „Meil on praegu tohutult väikseid ja keskmise suurusega firmasid, kes ei saa laenu, sest pangad lihtsalt ei laena,” sõnas mees.

El-Erian võrdles valitsust autotuledest pimestatud põdraga, kes loodab mingile maagilisele väljapääsule, lisades, et sel viisil lahenduseni ei jõuta, vaid viimane aeg oleks tegutsema hakata.   

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2011, 13:01
Otsi:

Ava täpsem otsing