Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Veel reitingukärpeid: Itaalia ja Hispaania

Maarja-Liis Mitri 07. oktoober 2011, 21:24

Reitinguagentuur Fitch kärpis täna Hispaania ja Itaalia pikaajalise võla reitinguid, viidates taaskord eurotsooni võlakriisile, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Itaalia pikaajalise võla reiting on nüüd senise AA- asemel A+ ja Hispaanial AA+ asemel AA-. Mõlema riigi reitingu väljavaated on negatiivsed.Nii Hispaania kui ka Itaalia sõltuvad Euroopa Keskpangast, mis on nende riigivõlga kokku ostnud, et vältida tulususe tõusu liiga kõrgele tasemele. Pärast reitingu alandamist kukkus euro kurss nii jeeni kui ka dollari suhtes.

Hispaania valitsuse esindaja ütles kommentaariks, et riik austab agentuuri otsust, kuid ei nõustu sellega. Hispaania valitsus on viimasel ajal rakendanud karme kärpeid oma kulutuses, kuid suur osa riigi võlast on ka Hispaania autonoomsete regioonide arvel, mis on kärbetega alles poole peal.

Itaalia välisminister Franco Frattini sõnas aga, et reitingu langetamist oli oodata, lisades et turud ei hooli enam eriti, mida otsustab Fitch, Moody’s või keegi kolmas.

Fitch ütles on pressiteates ka, et jätab Portugali pikaajalise reitingu väljavaate negatiivseks, lisades, et võib neljandas kvartalis praegust BBB- reitingut veelgi alandada. 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2011, 21:24
Otsi:

Ava täpsem otsing