Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tee-ehitus on kui Ameerika mäed

Mariliis Pinn 10. oktoober 2011, 00:00

Ainukesena on oma positsiooni ehk 4. kohta suutnud hoida Leonhard Weiss RTE AS. Juhatuse esimees Kalle Kask tõdeb majandusaasta aruandes, et 2010. aasta oli raske, kuna paralleelselt suure töömahuga algas restruktureerimine. "Kokkuhoiuprogramm, andis oma efekti aastal 2010 ning mõjus positiivselt tulemusele," lisab Kask.

Ettevõtte 2010. aasta tulud on viimase viie aasta suurimad, käibe kasv on seotud kahe suure projektiga: Rail Baltica ja Koidula piirijaama raudteede ehitusega.

Müügitulu oli 21,6 miljonit eurot, 2009 oli see 14 miljonit eurot. Kasum 2010. aastal oli 0,23 miljonit eurot ja 2009. aastal 1,08 miljonit eurot.

Tellijad loodavad ehitada masuaja hindadega. Kask selgitas aruandes, et on tekkinud olukord, kus hinnad, mis olid kalkuleeritud 2008. ja 2009. aastal, enam ei kehti, kuid tellijad ei ole nõus ka juurde maksma. Eelmise aasta teisel poolel ilmnes trend, kus tellija eelarve oli väiksem ka kõige odavama hinnapakkumise teinud pakkuja hinnast. Põhjuseks on majanduse kiire taastumine pärast majanduskriisi, kus projekti tulemus on muutunud olulisemaks, eriti väikestele ettevõtetele ning tarnijatele. Tulemuseks on aga materjali ja alltöövõtjate hindade kasv.

Mullu TOPi võitnud N & V AS kukkus sel aastal 37 kohta ja jäi pidama alles 38. kohal.

2009. aastal jõudis ettevõtte käive 6,7 miljoni euroni, kasum oli 0,8 miljonit eurot. 2010 aastaks kukkus käive 5,3 miljoni euroni, kasum kahanes suisa 0,25 miljoni euroni.

Ettevõtte juhti ja omanikku Nikolai Ossipenkot on tituleeritud nii korruptandiks kui ka lihtsalt heaks inimestetundjaks. Tema tegevust on saatnud vaidlused, olgu tegu Uikala Prügila aktsiate omandamise või Ida-Virumaa teede ja haljashalade hoolduse hangetega.

N&V jätkab paneb raha tehnikasse. Ettevõtte investeeringud uutesse masinatesse on olnud korralikud, ka seda on peetud üheks edukuse võtmeks. 2010. aastal investeeriti miljon eurot uude teehitustehnikasse. Sama plaan on firmal ka selleks aastaks, selgub ettevõtte majandusaasta aruandest.

"ASi N&V juhtkond usub, et võtmesõnaks järjest tiheneva konkurentsi tingimustes on efektiivsus," seisab aruandes. Seetõttu on senisest suurem tähelepanu kulude rangel kontrollil. "Meie eesmärgiks on kindlustada tootmise püsiv kasv ja omakapitali tulutase ning reageerida kiiresti turu muutustele," kirjutas ettevõtte juhatuse liige Ossipenko aruandes.

Tabeli suurim kukkuja oli Teede Projektijuhtimise AS. Firma langes hõbemedalilt 44. kohale.

"Ehituses langesid ka 2010. aastal hinnad. Erasektoris võis märgata aasta teises pooles ka väikest tõusutrendi. Aasta jooksul suurenes ehitusjärelevalve teenuste turul ka konkurents. Järgneval kahel majandusaastal pole kindlasti ette näha avaliku sektori ehitusmahtude kasvu, kuid erasektoris on väikest tõusu oodata küll," tõdeti ettevõtte majandusaasta aruandes.

Ehitusmahtude jätkuva languse tõttu aruandeperioodil kahanesid ka ettevõtte müügitulu ja kasum. Teede Projektijuhtimise müügitulu oli 2010. aastal 0,5 miljonit eurot ning kahjum 0,1 miljonit eurot. 2009 olid vastavad näitajad 1,3 miljonit eurot ja kasum 0,2 miljonit eurot.

2011. aastal on Teede Projektijuhtimisel kavas investeerida töötajate täiendõppesse, teha investeeringuid mõõtetehnikasse ja arendada mõõtmisteenust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:13
Otsi:

Ava täpsem otsing