Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Analüütikute ootused on liiga kõrged

Romet Kreek 13. oktoober 2011, 07:51

Analüütikute ootused on USA ettevõtete kolmanda kvartali tulemuste osas jätkuvalt liiga kõrged.

Eile hilisõhtul avaldas esimese kompaniina eliitaktsiaindeksis Dow Jonesi tööstuskeskmises oma kvartalitulemused alumiiniumitootja Alcoa. Ettevõtte tulemused valmistasid analüütikutele pettumuse.

Kasum jätkuvatest tegevustest oli Alcoal kolmandas kvartalis 172 miljonit dollarit ehk 0,15 dollarit aktsia kohta. Mullu kolmandas kvartalis olid vastavad numbrid 61 miljonit dollarit ja 0,06 dollarit aktsia kohta. Ettevõtte võla suhe omakapitali kahanes ning ka võlajääk (korrigeerituna vaba rahaga) vähenes 109 miljoni dollari võrra. Käive kasvas aastaga 21,4 protsenti, 6,4 miljardile dollarile.

Investoritele ei meeldinud, et kolmanda kvartali tulemus oli nõrgem teise kvartali omast, ning ettevõtte kasum jäi kesisemaks analüütikute prognoositust. Analüütikud ootasid 0,22 dollarit kasumit aktsia kohta ning 6,23 miljardi dollari suutust käivet. Ettevõtte käive oli parem, kui analüütikud prognoosisid. Ettevõte kannatas alumiiniumi hinna languse tõttu.

Üldiselt on analüütikute ootused ettevõtete tulemuste osas jätkuvalt kõrged.

„Analüütikud on olnud natuke laisad ettevõtete kasumiootuste kärpimisega,“ ütles üleeile Swedbanki privaatpanganduse seminaril selle panga Balti investeerimiskeskuse osakonna juhataja Kristjan Tamla. Ta hoiatas, et kui võrrelda praegust kriisi 2008. aasta oaga, siis aktsiate hindadesse on arvestatud umbes pool toonasest kasumit vähenemisest. „Seega olge ettevaatlikud, kui keegi räägib teile, et aktsiad on ettevaatavate tulemuste prognooside alusel odavad.“

Ilma finantssektorite ootavad analüütikud USA S&P 500 indeksi kolmanda kvartali kasumi aastaseks kasvuks14 protsenti aktsia kohta. Võrdluseks, esimeses kvartalis kasvasid USA suurettevõtete kasumid aastaga 20 protsenti ja teises kvartalis 19 protsenti. Ilma finantssektorita on S&P 500 indeksi ettevõtete kasumikasvuks prognoositud neljandaks kvartaliks 12 protsenti ja tuleva aasta esimeseks kvartaliks üheksa protsenti. Analüütikud on hakanud oma ootuseid allapoole korrigeerima.

Loe pikemalt tänasest paberlehest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2011, 16:13
Otsi:

Ava täpsem otsing