Raudsaar: kommentaaride eeltsenseerimine pole hea

14. oktoober 2011, 09:11

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) juhi Mart Raudsaare sõnul ei ole kõikide online-väljaandes avaldatud artiklitele laekunud kommentaaride eeltsenseerimine hea lahendus, kuna vähendab nende mõjukust.

"Ilmselt on ka tulevikus kokkuleppeline printsiip roppuste ja solvangute ehk argumenteerimata ja emotsionaalsete isiklike väidete eemaldamine moderaatorite poolt tagantjärele mõistliku aja jooksul," arvas Raudsaar. Ta selgitas, et kui muuta kommentaariumid nii-öelda eeltsenseeritavaks toimetuste poolt, siis nende mõjukus väheneb, kuna suure töömahu tõttu poleks toimetustel võimalik kõiki kommentaare eelnevalt läbi lugeda ning kontrollida nende faktitäpsust.

Postimees Online'i vastutav väljaandja Aivar Reinap märkis, et olukord kommentaariumis on aasta-aastalt paranenud. Postimehe veebis on kokku viis moderaatorit, kes hoiavad kommentaaridel jooksvalt silma peal. Lisaks saavad ebasobivatest kommentaaridest teatada lugejad ja neil puhkudel tehakse toimetuses sobivuse kohta otsus võimalikult kiiresti.

Oht reageerida üle. "Oleme kasutanud võimalust kommentaatoritele IP-blokeeringu panemiseks ning selgelt pahatahtlike kommentaatorite suhtes oleme teinud aktiivselt koostööd õiguskaitseorganitega," rääkis Reinap. Ta lisas, et Postimees plaanib teatud artiklite kommenteerimise lubamist vaid oma nime alt, kuid arvestama peab kindlasti ka ülereageerimise ohuga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2011, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing