Pant: peab rahul olema

Alyona Stadnik, Silvia Kruusmaa 18. oktoober 2011, 07:10

Tallink Grupi juhi ja suuromanik Enn Pant oli eile õhtul Äripäevale firma tulemustest rääkides heas tujus ja kinnitas, et käes on aeg, mis peaks aktsionäre rõõmustama.

Kuidas olete Tallinki Grupi tulemustega rahul?

Peab rahul olema, kuna see tiim, kes siin praegu on, on teinud kõva tööd. Oleme teinud 15 aastat selle nimel tööd, et tulemus tuleks. Ma arvan, et üks hetk on aeg vilju lõigata. Tuleb rahul olla ja kiita meie head meeskonda - nii kalda- kui ka laevatöötajad. Tulemus on hea, arvestades seda, et me oleme edukalt läbinud ka kriisi perioodi.

Näete hetkel kriisiohtu oma valdkonnas?

Teatud määral loomulikult näen ja me tunnetame seda mingil määral. Oleme suutnud ennast kohandada sellega ja vaatama kõigile oleme teinud head tulemused. Ükskord võivad ka aktsionärid natukene rõõmustada.

Kui rääkida aktsionäridest, siis mida plaanite teha dividendipoliitikaga? Kas jääb samaks või plaanite muuta aktsionäride rõõmustavamaks?

Ma arvan, et nagu me juba aktsionäride üldkoosolekul rääkisime, et praegu on põhiline maksta tagasi laenud. Me oleme teinud suuri investeeringuid, laevastik on uuendatud täielikult. Nüüd tuleb teenida raha, et laenud tagasi maksta. Kui laenusumma on nii madalaks muutunud, et raha hakkab üle jääma, siis võib ka dividende maksta, miks mitte.

Täna tuli uudis, et tõstsite teist korda sellel aastal töötajate palkasid. Mida plaanite teha juhtkonna palkadega?

Juhtkonna palgad alandati kriisiajal ja pärast tõsteti tagasi samale tasemele.

Sellel aastal ei plaani tõsta juhtkonna palku?

See on nõukogu kompetentsi küsimus ja ma seda ei kommenteeriks.

Eelmisel aastal suurendasite turundusekulusid, kas plaanite veel suurendada?

See on majandusteoreetiline küsimus. Inflatsiooniga suurenevad kõik kulutused ja tulud. Ma ei saaks öelda, et oleme suurendanud midagi drastiliselt. Kui oli kriis, siis kärbiti turunduskulusid ja kõiki kulusid, hiljem tõstsime neid tagasi. Turunduses tuleb kulutada nii palju raha kui on võimalik ja nii palju, et laevad saaksid täis. Balanss peab kogu aeg olema ja me jälgime kogu aeg, mis ja kuidas. Vaatamata kütuse hinnatõusule, mis on meist absoluutselt sõltumatu, me oleme siiski suutnud seda valitseda.

Palju prognoosite kütusehinnaks?

Kui mina oskaks seda prognoosida, siis mina ei istuks siin Tallinnas. Kui oleks selline inimene olemas, siis oleks ta maailmavalitseja. Iga kuluartikli tõus mõjutab äritegevust ja sa pead teadma, mida sa siis teed, kui mingi asi tõuseb. On asjad, millega sa pead leppima ja ongi kõik. Midagi teha ei ole.

Mida toob IV kvartal?

Meie loodame muidugi, et meie normaalne majandustegevus jätkub. Et me teeme paremini, kui eelmisel aastal aga konkreetseid numbreid ma börsiettevõtet juhina öelda ei saa.

Pikemat intervjuud Pandiga loe Äripäevast. Äripäeva lugemiseks saab päevapileti osta siit. Äripäeva saab tellida siit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2011, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing