Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaapani minister hoiatab tugevneva jeeni eest

Katre Pilvinski 24. oktoober 2011, 12:34

Jaapan on valmis võtma otsustavaid samme jeeni kasvu peatamiseks, kuna see takistab riigi majanduse taastumist pärast märtsikuist looduskatastroofi.

Reedel ronis jeen dollari suhtes rekordkõrgusele, kui dollar maksis 75,81 jeeni, lüües varasemat rekordit 75,97, mis oli 19. augustil, vahendas RTT News.

"Jeeni liikumine oli reedel absoluutselt spekulatiivne ning ei peegeldanud majanduse aluseid üldse. Kui valuuta tugevnemine jätkub, siis peame astuma otsustavaid samme," kommenteeris rahandusminister Jun Azumi.

Jeeni tugevus on takistanud Jaapani majanduse taastumist pärast 11. märtsi, mil riiki tabas maavärin ja tsunami. Samuti kahandab tugev jeen Jaapani ekspordi konkurentsivõimet ning vähendab välismaal teenitud kasumit.

"Praegune dollari-jeeni suhe avaldab tervikuna suurt mõju Jaapani eksporditööstusele, kaasa arvatud autotootjatele, ning võib õõnestada tugevat (majanduse) taastumist maavärinast," ütles Azumi.

Jaapani rahandusminister sekkus alates märtsist esimest korda jeeni tugevnemise tõttu valuutaturul toimuvasse 4. augustil. Ministri sekkumine järgnes Jaapani keskpanga otsusele leevendada edasist rahapoliitikat.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2011, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing