Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tarbijakaitseamet kandis 94 reisiettevõtet musta nimekirja

Indrek Kald 24. oktoober 2011, 16:59

Tarbijakaitseamet kandis musta nimekirja 94 reisiettevõtet, mis pole esitanud kolmanda kvartali pakettreiside kogumüügi aruannet ning prognoosi järgmiseks kvartaliks.

20. oktoobriks ootas amet reisiettevõtjatelt III kvartali pakettreiside müügiaruannet ning prognoosi. Tänase seisuga on aruanded laekunud kokku 169-lt reisiettevõtjalt. Ent 94 reisiettevõtjat ehk 35% ettevõtjatest pole aruannet esitanud ning on välja toodud tarbijakaitseameti kodulehel nn musta nimekirjas.

Amet palub tarbijatel reisilepingu sõlmimisel ja reisiettevõtja valikul must nimekiri teadmiseks võtta ning sellega arvestada. Nimekirja täiendatakse jooksvalt ning kui reisiettevõtja on aruande ametile esitanud, kustutatakse ta sellest nimistust.

Reisikorraldajatel soovitab tarbijakaitseamet mustas nimekirjas olevate turismiseaduses sätestatud nõudeid mittetäitvate edasimüüjate edasimüügiõiguse kuni seaduses sätestatud kohustuste täitmiseni peatada.

Pakettreiside kogumüügi aruande esitamise kohustus tuleneb turismiseadusest ja aruannete kaudu saab tarbijakaitseamet teavet, kui suures ulatuses on toimunud müük möödunud kvartalil, kas ettevõtja poolt varasemalt esitatud prognoos osutus tõepäraseks  ning millisena prognoositakse müüki järgmiseks kvartaliks.

Samuti on eelmainitud andmed äärmiselt olulised selleks, et veenduda reisiettevõtja tagatise piisavuses, teatas amet. Teises kvartalis jättis tähtajaks esitamata aruanded 39% ettevõtetest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2011, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing