Credit Suisse koondab veel 1000 inimest

Maarja-Liis Mitri 31. oktoober 2011, 21:20

Šveitsi pank Credit Suisse teatab teisipäeval veel 1 000 inimese koondamisest, mis on tingitud investeerimisosakonna ümberstruktureerimisest, et vastata rangematele kapitalinõuetele, vahendab Reuters Šveitsi väljaannet Tages-Anzeiger.

Koondamine toimub lisaks juulis väljakuulutatud 2 000 töökoha kaotamisele. Kõige enam mõjutab see USA ja Londoni investeerimispangandusega tegelevaid harusid, kuid mingil määral ka varahaldust.

Teisipäeval avalikustab Credit Suisse ka oma kolmanda kvartali tulemused. Analüütikute ootuste kohaselt raporteerib pank tulude suuret langust. Anonüümseks jääda soovinud allika sõnul soovib firma oma riskiga kaalutud varasid vähendada ligi poole ehk 100 miljardi frangi võrra. See tuleneb riigi karmistatud kapitalinõuetest, mis peaksid panku tulevaste finantskriiside eest kaitsma. Kapitalistruktuuri nõuetega kooskõlastamise teiseks alternatiiviks oleks dividendide maksmisest loobumine ja kasumi jätmine panka.   

Töötajate koondamist oodatakse ka Šveitsi teiselt suurpangalt UBS-ilt. Viimane teatas augustis 3 500 töökoha kaotamisest, et säästa aastas 2 miljardit franki. Ennustatakse, et uute kärbetega tuleb UBS välja novembri keskel, mil kuulutatakse ametlikult välja investeerimispanga restruktureerimine. 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2011, 21:20
Otsi:

Ava täpsem otsing