Rohelised said rikkis  veebilehe pärast hoiatuse

Katariina Krjutškova 02. november 2011, 17:02

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tegi Rohelistele täna sunniraha hoiatuse, sest erakonna veebileht on juba tükk aega maas ja nad pole ka 2010. aasta aruannet kohtule esitanud.

Puuduliku kodulehe tõttu pole võimalik jälgida, kui palju on erakonnale raha annetanud. „Kas see on tahtlik või suutmatus, mis iganes. Me ei ole võimelised otsustama, mis põhjustel. Me oleme kohustatud ütlema, et nad vead ära parandaksid ja oma asjad korda teeksid,“ rääkis erakondade rahastamisjärelvalve komisjoni esimees Ardo Ojasalu.

„Ma ei oska tegeleda erakonna asjadega, kuid olen kirglik erakonna liige. Olen kuulnud, et veebisait on maas. Põhjus võib olla väga lihtne, et haldaja on mõnest maksest ilma jäänud, nagu ikka juhtub,“ rääkis Erakond Eestimaa Rohelised eestkõneleja Marek Strandberg.

Ka teistel erakondadel esines Ojasalu sõnul veebilehtedega muresid ja nende annetusregistrid olid puudulikud. Annetusregistrites peavad muudatusi tegema ka IRL ja Keskerakond.

Ojasalu sõnul on 2010. aasta aruanne esitamata lisaks Rohelistele ka Rahvaliidul.

Kõik erakondadele saadetavad ettekirjutused sisaldavad hoiatust sunniraha rakendamiseks 640 euro ulatuses, kui ettekirjutuses märgitud puudusi ei täideta ERJK poolt seatud tähtajaks. Erakonnad peavad oma vead parandama 30ne päeva jooksul.

Päevakorras olid taas ka Leo Kunnase valimiskampaania aruandluses esinevad puudujäägid. Komisjon leidis, et Kunnas tasus küll viimases hoiatuses talle määratud sunniraha 320 eurot, kuid seaduses sätestatud ja ettekirjutuses viidatud puudjäägid on tänaseni likvideerimata, mistõttu ERJK otsustas saata Kunnasele järjekordse hoiatuse, mille täitmata jätmisel rakendub sunniraha nõue 960 euro ulatuses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2011, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing