Bogatkina juubeli puhul näeb pilte Tallinnast

ÄP 04. november 2011, 00:00

Vabaduse galeriis tähistab oma 90. sünnipäeva Valli Lember-Bogatkina näitusega "Minu Tallinn", mille fookuses on Eesti pealinn sel ja möödunud sajandil.

Väljapanek koondab akvarelle kunstniku pikalt loometeelt. Näha saab linnavaateid 1940. aastatest, kui tema kodu asus Nõmmel, vanalinnavaateid järgnevatest aastakümnetest, kunstilisi pilguheite praegusele Vabaduse väljakule ning autori nüüdsele kodukandile Tammsaare teel.

Valli Lember-Bogatkina lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Tema õpetajad olid Roman Nyman, Eerik Haamer ja August Jansen.

1941-1942 täiendas ta end Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning on sestsaadik töötanud Tallinnas vabakunstnikuna.

Galerii kuraatori Juta Kivimäe sõnul võib erinevate kümnendite linnavaateid uurides näha, kuidas ajastute väljakutsed on kunstniku käekirja muutnud.

Vitaalse ja produktiivse kunstniku looming on mitmekesine ja meeleolukas. Reisid mööda Nõukogude Liidu eksootilisi paiku ning loomingulised komandeeringud Sri Lankal ja Kuubal leidsid jäädvustamist rohkearvulistes akvarellides.

1950.-1960. aastatel valmis mitu monumentaalteost, nagu mosaiikpannoo Estonia teatrile ja Kalevi spordihalli fassaadile ning Mustamäe esimeste paneelelamute monumentaalkaunistused.

Lember-Bogatkina monumentaaltööde meelisteema on olnud rahvarõivastes inimhulgad, stseenid peo- ja rahvatantsust. Samuti on Lember-Bogatkina maalinud portreid eesti kultuuritegelastest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing