Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Euroopa äriliidrid valmis languseks 

Romet Kreek 04. november 2011, 11:20

Kreeka tants tuleviku ümber euroalal võib suruda Euroopa majanduse langusesse ja vähendada ettevõtete võimet rahvusvaheliselt võistelda, ütlesid mõned Euroopa suuremate ettevõtete juhid, kirjutas Bloomberg.

„Meil on piisavalt põhjuseid muretsemiseks,“ ütles Venemaa suuruselt teise terasetootja Severstali juhatuse esimees Aleksei Mordaðov. „Me eeldame, et see lööb Euroopa kasvu.“

„Euroopa finantskriisi süvenemine pani eile Euroopa Keskpanga baasintressimäära langetama. EKP president Mario Draghi ütles, et piirkond liigub kerge majanduslanguse suunas.

„Me peame valmistuma aeglasemaks majanduseks ja võibolla isegi väikeseks majanduslanguseks Euroopas,“ ütles Royal Dutch Shelli juhatuse esimees Peter Voser. „Meil on tarvis kiiret lahendust ja seejärel tagajärgedega tegelemist. Äri perspektiivist on sedasi, et kui see jätkub liiga kaua suure ebakindlusega, lükatakse investeeringute tegemist edasi.“

BMW valmistub juba aeglasemaks majanduskasvuks tuleval aastal ja võimalikuks majanduslanguseks, olles valmis toodangut vähendama.

Vestas Wind Systemsi juhatuse esimees Ditlev Engel ütles 2. novembril, et valuutaturgude volatiilsus võib vähendada pankade laenude andmist tuulikuparkide arendajatele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2011, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing