Seeder: mahetoode ei jõua sageli tarbijani

Indrek Kald 04. november 2011, 11:13

Mahepõllumajanduses tekitab muret töötlemise mahajäämus, mistõttu ei jõua lõpptoodang mahedana sageli tarbijani, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Ta rõhutas täna Võrumaal Nursis konverentsil, et vaatamata mahesaaduste populaarsusele tarbijate seas on jätkuvalt takistuseks mahetöötlemise mahajäämus.

"Mahepõllumajandussaaduste tootmisega tegelevate ettevõtete arv ja mahepõllumajandusliku maa suurus on Eestis pidevalt suurenenud. See on kahtlemata kiiduväärt tendents," lisas ta samas. Mahetoodete turuosa on Eestis Seederi sõnul 0,26%.

Põllumajandusminister nentis, et uue Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika kujundamisel tuleb kindlasti senisest enam läbi mõelda, kuidas toetada mahepõllumajandust selliselt, et rohkem mahetoodangut jõuaks tarbijani.

2011. aasta novembrikuu alguse seisuga on Eestis mahepõllumajanduse registris üle 1400 mahetootja, kellel on mahepõllumajandusmaad ligi 130 000 hektarit, mis moodustab 14% kogu põllumajandusmaast. Eelmisel aastal moodustas maheteravili 2,1% kogu teraviljasaagist, mahepiim 1,7% piima kogutoodangust ning maheliha 1,6% kogu Eesti lihatoodangust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing