Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Itaalia võlakirjaintressid uuel rekordil

Sirje Rank 07. november 2011, 11:49

Investorid nõuavad Itaalia riigivõlakirjadesse investeerimiseks järjest suuremat tootlust – täna hommikul kerkis see Londonis juba 6,46%-le, käristades vahe Saksamaa võlakirjadega suurimaks alates euro käibelevõtust 1999. aastal.

Saksamaaga võrreldes tuleb Itaalial maksta 4,67 protsendipunkti võrra kõrgemat tootlust, vahendas agentuur Bloomberg.

Kaheaastase tähtajaga võlakirjade tootlus kasvas 5,7%le ja 30aastase tähtajaga võlakirjade tootlus ületas esmakordselt 1997. aastast 7% piiri.

Itaalial on võlakirju rohkem kui Hispaanial, Iirimaal ja Portugalil kokku, ca 1,9 mld eurot, mistõttu igasugune intressimäärade tõus annab teravalt tunda ja raskendab võlakoorma vähendamist. Protsendina SKPsse jääb see euroalal alla vaid Kreekale.

Agentuur Bloomberg kirjutas, et Itaalia võlakirjade tootlus kasvab nüüd üsna sarnasel moel nagu mõni aeg tagasi Kreekas, Portugalis ja Iirimaal, mis sundis neid riike IMFilt ja ELilt abipaketti paluma.

„Trend on murettekitavalt sarnane,“ ütles Mizuho International Plc ökonomist Riccardo Barbieri. „Selge, et mida kauem see kestab, seda hullemaks asi läheb.“

Turud ei usu, et Itaalia skandaalidesse kistud ja parlamendis peaaegu olematuks kahanenud enamusega peaminister Silvio Berlusconi suudab riigis vajalikud reformid läbi viia.

Päeva peale jätkasid Itaalia võlakirjade tootlused kasvu, kerkides 6,68%-le, järjest lähemale 7%-le, mida peetakse n-ö taluvuse piiriks.

S&P ning Moody’s nimetasid mõlemad poliitilist ebastabiilsust ja kasvavaid laenukulusid põhjuste hulgas, miks nad vastavalt septembris ja oktoobris Itaalia reitingut kärpisid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2011, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing