OEG-l palju kulda

07. november 2011, 07:00

Masujärgselt edukalt jalgadele tõusnud ning väga hea kasumlikkuse saavutanud Olympic EG on viimases kvartalis ühe osa vabast rahast paigutanud kulda.

Olympic EG finantsjuht Madis Jääger selgitas, et vastavalt selle aasta juunis kinnitatud kasiinofirma valuutariskide juhtimise põhimõtetele on nad valuutariskide juhtimiseks ostnud investeerimiskulda. Ta tunnistas, et kulda paigutatud summa jäi 6-8 miljoni euro vahele.

Olympic EG suuromaniku Armin Karu sõnul on kulda investeerimine mõistlik ja aktsionäridele kasulik tehing. "Otsuse tegemisel lähtusime OEG üldisest investeerimispoliitikast ning leidsime, et globaalse majanduse ja finantsturgude praeguses olukorras on ühe osa vabade vahendite paigutamine investeerimiskulda mõistlik ning aktsionäride huve teeniv otsus," selgitas Karu. "Investeerimiskuld on piisavalt likviidne selleks, et sellesse investeeritud vahendid vabastada koheselt, kui tekib vajadus uuteks investeeringuteks OEG põhitegevusse."

Äripäeva arvutuste kohaselt võib Olympic EG soetatud kulla kogus arvestades kolmandas kvartalis olnud väärismetalli keskmist hinda, 1700 USA dollarit untsi kohta, küündida 200 kilogrammini. See on pea sama palju kui Eesti Panga või Tavidi kullavaru.

Jaanipäeva paiku nimetas valuutavahendaja ja kullaäriga tegelev Tavid, et nende kullavarud on kasvanud 420 kilogrammini. Eesti Panga septembrikuise bilansi alusel on keskpangal kulda ligi 10 miljoni euro eest.

Pikemalt artikli lugemiseks palume siseneda Äripäeva paberlehe peegeldusse.

Seotud lood
Märksõnad
Osale arutelus
Toimetaja valik
Janek Vipre 17:30 02. märts 2015

Ettevõtjad: Soome vähikäiku kujundab Vene piir

Rootsi majanduse oodatust kaks korda kiiremast kasvust ja Soome jätkuvast langusest ei tõtta ettevõtjad ennaktempos järeldusi tegema, sest väike muutus neid otseselt ei mõjuta ning riigi numbreid...
15:15 02. märts 2015

Helm: otsus oli spontaanne

23:30 01. märts 2015

Vaata, kes said riigikogusse

1
Arvamused
Content Marketing
Töökuulutus
Fotod ja videod
Investor Toomas
SOSEScript: itCurrentState.php5 failed executing with the following error: Error on line 23 position 1: Uncaught exception 'Exception' with message 'String could not be parsed as XML' in fragment:22 Stack trace: #0 fragment(22): SimpleXMLElement->__construct('', 0, false) #1 [internal function]: unknown() #2 {main} thrown
Aktsiaportfelli graafik
1a
5a
max
Portfelli uuenemise samm 1 päev
 
14:22 02. märts 2015
Baltika jaemüük kukkus

Indeksid
Indeks
Periood
Tallinna börs
  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--
13:23 02. märts 2015
Mart Luik lahkub Postimehest
12:36 02. märts 2015
Lauri keelitas Helmi jätkama 2


Kasulikud

Äripäev soovitab
Küsitlus
Äri eduks
    SOSEScript: ExternalFeed failed executing with the following error: Error on line 13 position 1: The operation timed out
Äripäeva TOPid
Palga TOP
Rikaste TOP
Dividendide TOP
Investorite TOP
Gaselli TOP
Äripäeva TOPid
Juubel
Kasulikud pakkumised
SOSEScript: ExternalFeed failed executing with the following error: Error on line 13 position 1: The operation timed out
Nike'i Jordan
19:53 02. märts 2015
Michael Jordan sai miljardäriks
Äripäev eetris
Edukas Eesti
Paberlehe PDF
Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.