Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Berlusconi astus tagasi

Katri Soe-Surén 13. november 2011, 02:29

Itaalia peaminister Silvio Berlusconi astus eile õhtul ametist tagasi. Enne Berlusconi tagasiastumist võttis Itaalia Saadikutekoda uue säästukava.

Berlusconi kauaoodatud tagasiastumine vallandas Itaalias eufoorialaine. „Kogu Roomas on inimesed tänavatel,“ kirjutas Spiegel Online. Juba kella 20 paiku õhtul täitusid tänavad presidendipalee ümbruses Berlusconi vastastega, kes skandeerisid „mafioosod“, „vangla“ ja „aitab“. Pisut enne 22 oli aeg niikaugel, et Berlusconi esitas president Giorgio Napolitanole tagasiastumispalve, mille viimane ka vastu võttis.

Laupäeval enne Berlusconi tagasiastumist kiitis parlamendi saadikutekoda laupäeva õhtul heaks reformi- ja säästupaketi, mida nõuavad Itaalialt Euroopa Liit ja Rahvusvaheline Valuutafond. Berlusconi oli meetmete vastuvõtmise parlamendi mõlemas kojas seadnud oma tagasiastumise eeltingimuseks.

Säästupakett näeb muuhulgas ette riigivarade müüki, bürokraatia ja konkurentsi takistavate meetmete kaotamist, aga ka uute töökohtade loomist.

Berlusconi tõenäoliseks järeltulijaks üleminekuvalitsuse eesotsas saab olema endine Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik ja tunnustatud majandusprofessor Mario Monti.

Mitmed analüütikud arvavad siiski, et Monti ees seisab võimatu missioon tulla toime poliitiliste parteide vahel valitsevat ideoloogiliste lõhedega. "Me usume, et Itaalia on jõudnud punkti, kust ei ole enam võimalik tagasi pöörduda ning et Itaalia on sunnitud 2012. aasta alguses läbi tegema kontrollitud võlgade restruktureerimise," tsiteeris Financial Times Roubini Global Economicu raportit  "Itaalia: Liiga vähe, liiga hilja."


 

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2011, 20:38
Otsi:

Ava täpsem otsing