USA pangad võivad Euroopa võlakriisist kasu saada

Rainer Saad 17. november 2011, 21:23

Panganduse tippanalüütiku Dick Bove arvates võivad USA pangad Euroopa võlakriisist hoopis kasu saada, kirjutab CNBC.

Vastuseks Fitchi raportile, mis ütles, et USA pangad võivad eurotsooni riikide maksejõuetusest suuri kahjumeid kanda, arvab Bove, et on 2 põhjust miks investorid ei peaks muretsema.

1) USA pankadel on suhteliselt väike kokkupuude Euroopa pankadega

2) Euroopa pankade probleemid võivad anda ärilised eelised tervematele USA finantsinstitutsioonidele

„Võivad tekkida küsimused, kas Euroopa pangad jäävad ellu või mitte,” ütles Bove, Rochdale Securities asepresident. „Kuid ei saa olla küsimustki, kes Euroopa ebaedust kasu lõikab.”

Bove tõi näiteks Fifth Third Bancorpi, kellel 79,2 miljardi dollarilisest laenuportfellist on ainult 500 miljonit dollarit Euroopaga seotud. Kuid panga aktsia satub iga kord löögi alla kui Euroopast tulevad halvad uudised.

„See pole aus,” ütleb Bove. „See aktsia kukub iga kord kui tuleb halbu uudiseid Euroopast. Kuid see pole Euroopa pank. See on Ameerika pank aeglaselt kasvavas Ameerika majanduses. Panga aktsiahind tuleks väärtustada Ameerika esitluse põhjal, mis pole üldsegi halb.”

Paberil näib Ameerika finantsinstitutsioonide kokkupuude Euroopaga olevat kontrollitav, kuid riski tekitavad credit default swapside (CDS) väljakirjutajad ehk teine osapool ning küsimus, kas maksejõuetuse vastu kindlustamine on garanteeritud. USA pangad on seoses Euroopaga palju CDS-e ostnud.

„Iga päev näen ma üha vähem põhjuseid, miks Ameerika regionaalsete pankade aktsiad peaksid langema Euroopas asetleidvate tormide pärast,” ütles Bove.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2011, 21:24
Otsi:

Ava täpsem otsing