Rahvaliit ja rohelised jätsid aastaaruande esitamata

Kristina Traks 22. november 2011, 15:51

Rahvaliit ja Erakond Eestimaa Rohelised pole senini esitanud eelmise aasta majandusaruandeid. Nüüd juhtis sellele tähelepanu ka riigikogu erakondade rahastamise järelevalve komisjon.

Komisjon tegi kirja Harju maakohtu registriosakonnale, kus märkis, et nendel erakondadel on aruanded esitamata, kuigi esitamise tähtajast on möödunud juba üle nelja kuu. Komisjon pöördus selgituste saamiseks mõlema erakonna juhatuse liikmete poole, kuid vastustest ilmnes juhatuste tahtmatus asjaga tegeleda, märgiti kirjas.

Komisjoni nõunik Zoja Masso ütles, et ega Rahvaliit ja rohelised polegi mingeid selgitusi esitamata aruannete pärast andnud. “Ilmselt valitseb seal segadus ja võib-olla pole ka vastutusevõtjat, sest aasta aruandele alla kirjutamine eeldab vastutuse võtmist.”

Rahvaliidu esimees Margo Miljand ütles, et erakonna aruanne on ammu valmis ja sai ära kinnitatud juba kevadel toimunud Rahvaliidu kongressil. Miks siis ikkagi esitatud pole? “Seal oli segadus mõnede allkirjadega, ütleme nii, et tehnilised probleemid,” ütles Miljand. Ta lubas, et lähinädalatel saab aasta aruanne esitatud.

Roheliste erakonnast polnudki võimalik teada saada, mis seis esitamata aruandega on. Erakonna koduleht on kinni, endised eestkõnelejad aruande teemal sõna võtta ei taha.

“Mina pole roheliste kontekstis enam keegi,” ütleb Marek Standberg, erakonna asutaja ja eestkõneleja, nagu ta nimetab end oma blogis. “26. novembril on erakonna üldkogu, siis saavad inimesed valitud ja hakkavad kõnelema,” ütleb Valdur Lahtvee, samuti üks roheliste kauaaegseid juhtfiguure. “Ei-ei, mina pole enam erakonna liigegi ja juhatuses samuti mitte, ma pole üldse kursis selle aastaaruande teemaga,” ütles Toomas Trapido, kes äriregistri andmeil on endiselt roheliste erakonna juhatuse liige.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2011, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing