Venemaa valmistub majanduslanguseks

Maarja-Liis Mitri 23. november 2011, 18:55

Venemaa valitsus valmistub globaalse majanduskeskkonna nõrgenemiseks, mis tõotab alandada kõrget nafta hinda, ohustades sellega  riigieelarve tasakaalu ja nõrgestades ühtlasi ka riigi valuutat, vahendab The Wall Street Journal.

Venemaa uus rahandusminister Anton Siluanov teatas esmaspäeval, et on valmis olukorra halvenemiseks, mis vaatamata sel aastal eelarvesse planeeritud ülejäägile, võib juba järgmisel aastal riigi kulude ja tulude tasakaalu ohtu seada.

Rubla kurssi on nõrgestamas ka kapitali väljavool. Igal aastal saadab Venemaa piiride taha miljardeid nii riigivõlamaksete tasumiseks kui ka Euroopa riikidele laenamiseks, kirjutab WSJ.  Esimese kümne kuuga on 2011. aastal Venemaalt lahkunud ligi 64 miljardit dollarit. Maikuust alates on rubla kurss dollari suhtes langenud keskmiselt 13%, vaatamata sellele et Euroopas kaubeldava Brenti toornafta hind on üsna kõrgel tasemel – ligi 108 dollarit barreli kohta.

Credit Suisse’i kolmapäevase raporti kohaselt vajaks Venemaa naftahinna 30-protsendilist tõusu aastas, et võistelda kõige kiiremini kasvavate arenevate turgudega. „Venemaa võimekus oma puhtalt toorainel põhinevat majanduskasvu mudelit alal hoida hakkab otsa lõppema,” kommenteeris majandusteadlane Alexander Redman.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing